تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

0 امتیاز از 0 رای

روش‌های نصب سنگ اسلب در بخش‌های مختلف ساختمان

نصب سنگ اسلب
296
1461
28 تیر 1401
نویسنده مطلب: مدیر

پس از انتخاب و خرید سنگ اسلب به مهم‌ترین بخش آن یعنی نصب سنگ اسلب می‌رسیم. نصب این سنگ‌ها باید […]

توضیحات

پس از انتخاب و خرید سنگ اسلب به مهم‌ترین بخش آن یعنی نصب سنگ اسلب می‌رسیم. نصب این سنگ‌ها باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود، تا آسیبی به آن وارد نشود. کوچکترین اشکال در نصب سنگ می‌تواند به مرور زمان باعث تخریب، ترک و سقوط سنگ شود. به دلیل ابعاد بزرگ این سنگ معمولاً نصب آن به راحتی انجام نمی‌شود. اگر نصب بر روی کف ساختمان باشد، این کار کمی راحت‌تر است. در ادامه روش‌های نصب اسلب را در بخش‌های مختلف ساختمان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نوع سنگ اسلب

جهت انجام این نوع سنگ کاری اینکه چه نوع سنگی را انتخاب می‌کنید، در نصب آن دارای اهمیت می‌باشد و این که سنگ منتخب شما گرانیت است یا چینی و یا مرمر، در روش نصب تاثیرگذار خواهد بود. برخی سنگ‌ها تخلخل بالایی دارند و چسبندگی آنها به ملات زیاد است، در حالی که برخی از آنها وزن زیادی دارند و چسبندگی آنها کمتر است. این موضوع باعث می‌شود تا نصب سنگ دچار تغییر شود و نصب خیلی ساده‌تری هم خواهند داشت. با توجه به نکات ذکر شده میزان تخلخل وزن سنگ چسبندگی همگی در انتخاب روش اتصال انواع مختلف سنگ اسلب موثر خواهند بود.

بررسی محل نصب

برای اینکه بتوانید نصب بدون عیب و نقصی داشته باشید، ابتدا باید محل نصب را مورد بررسی قرار دهید. نصب سنگ در فضاهای خشک با فضاهای مرطوب بسیار تفاوت دارد. نصب بر روی کف، نما یا داخل بنا با روش‌های متعددی انجام می‌شود. در نتیجه جهت نصب این دسته از سنگ‌ها، نصاب با در نظر گرفتن تمام شرایط محل، اقدام به نصب کردن سنگ می‌نماید. این نصاب است که طبق تجربه‌ای که دارد، انتخاب می‌کند از چه روشی باید جهت نصب استفاده کند. در ادامه روش‌ها یمختلف نصب انواع اسلب را بررسی خواهیم کرد..

روش نصب انواع اسلب

نصب اسلب به دو صورت خشک و دوغابی صورت می‌گیرد. روش دوغاب عمدتاً برای نصب سنگ‌های مرمریت و تراورتن به کار گرفته می‌شود. در این روش مانند نصب انواع سنگ‌های ساختمانی، سنگ مورد نظر را به وسیله دوغاب شن و ماسه بر روی سطح می‌چسبانند. سنگ‌های اسلب به دلیل ابعاد بزرگتری که دارند، حمل و نقل و تراز کردن آنها با دقت و ظرافت بیشتری صورت می‌گیرد.

روش خشکی یک روش دیگر برای اتصال سنگ اسلب می‌باشد. برخی از سنگ‌های اسلب قابلیت عبور نور از خود را دارند، به همین دلیل نمی‌توان برای نصب آنها از شن و سیمان استفاده کرد. زیرا این قابلیت را از دست می دهند. در نتیجه با توجه به نوع سنگ و محل نصب، نحوه نصب این گونه سنگ‌ها، متفاوت خواهد بود. در ادامه با نحوه اتصال سنگ اسلب بر روی سطوح مختلف آشنا خواهیم شد.

[caption id="attachment_4313" align="aligncenter" width="750"]نصب سنگ اسلب نصب انواع اسلب بر روی دیوار[/caption]

نصب بر روی دیوار

یکی از پرکاربردترین مکان‌ها جهت نصب اسلب دیوارهای لابی و یا سایر دیوارهای ساختمان می‌باشند. از سنگ‌های اسلب در بدنه ساختمان استفاده می‌کنند و نحوه نصب روی دیوار تا حدودی با سایر سطح‌ها متفاوت است. این تفاوت ایجاب می‌کند تا افراد متخصص این کار را بر عهده بگیرند. برای نمونه نصب سنگ مرمر روی دیوار نکات و ظرافت مخصوص به خود را دارد. در نصب اسلب مرمر بر روی دیوار این موضوع در نظر داشته باشید که هدف شما از این اجرا، عبور نور از سنگ  مرمر است. در نتیجه باید مصالحی که در نصب به کار می‌برید مانع این موضوع نشود.

نحوه اتصال سنگ اسلب در کف ساختمان

کاربرد دیگری که سنگ‌های اسلب دارند، اجرای آنها به عنوان سنگ کف ساختمان است. نصب در کف ساختمان نیازمند اطلاعات فنی می‌باشد. مکانی که می‌خواهید سنگ‌های اسلب را جهت کف استفاده کنید، باید کاملاً هموار و یکدست باشد. اگر سطح کف یک دست نباشد، باعث شکستگی و از بین رفتن سنگ می‌شود. شاید بتوان گفت سخت‌ترین بخش نصب سنگ کف مربوط به همین قسمت است.

نحوه اجرا ی اسلب زیر سقف

این روزها سنگ‌ها توانسته‌اند در زیباسازی ظاهر ساختمان نقش بسزایی داشته باشند. این زیبایی باعث شده تا از نمونه‌های سنگ در زیر سقف نیز استفاده کنند. نحوه اجرای سنگ زیر سقف نسبت به سایر سطوح مانند کف و دیوار سخت‌تر خواهد بود. این نصب به روش‌های متعددی صورت می‌گیرد. این روش با توجه به نوع سنگ، ارتفاع و حتی جنس سنگ متفاوت خواهد بود.

هزینه نصب

در کلیه خدمات ساختمانی به مجموعه فعالیت‌هایی که با هدف نصب انواع سنگ در مکان‌های مختلف ساختمان با ابعاد متعدد صورت می‌گیرد، سنگ کاری گفته می‌شود. جهت نصب اسلب تعرفه خاصی وجود ندارد. بلکه هزینه نصب را از طریق ابعاد، نوع سنگ و مصالحی که برای نصب به‌کار گرفته می‌شود، محاسبه می‌کنند. یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت نصب، مکانی است که قرار است سنگ را در آن قسمت نصب کنید. با توجه به این موضوع دستمزد نصب سنگ در کف ساختمان با دیوار و یا سقف متفاوت خواهد بود. این موضوع را افراد متخصص در این کار می‎توانند پیش بینی کنند و قیمت تقریبی به شما قبل از کار اعلام نمایند.

ویژگی شرکت‌های معتبر نصب انواع سنگ

برای اتصال انواع اسلب شرکت و افراد متعددی وجود دارند، حال این سوال پیش می‌آید که کدام یک از این شرکت‌ها برای این کار مناسب‌تر هستند. جهت نصب انواع اسلب، باید سراغ شرکت‌هایی بروید که افراد کارآزموده و ماهری دارند. این شرکت‌ها باید دارای دستگاه‌های حمل و نقل سنگ باشند تا آسیبی به سنگ شما وارد نشود. باید دارای تاییدیه فنی بوده و در رزومه کاری خود فعالیت در این زمینه را داشته باشد. توانایی نصب انواع سنگ‌ها را در سطوح مختلف مانند سقف را داشته باشد، زیرا این قسمت یک بخش تخصصی است.

 نورپردازی سنگ

نورپردازی سنگ

7دقیقه مطالعه

13 دی 1399

 مهمترین معادن سنگ ایران

مهمترین معادن سنگ ایران

8دقیقه مطالعه

24 شهریور 1399

Be the first to write a review

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا می دانید
آتاسنگ به سراسر ایران ارسال رایگان دارد

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

مطالب مشابه دیگر