تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

کشور ایران از لحاظ سنگ‌های معدنی، منطقۀ ثروتمندی به شمار می‌آید. پراکندگی معادن سنگ بین استان‌های کشور اختلاف مشهودی دارد. طبق آمار استان‌های اصفهان، خراسان، فارس، کردستان و آذربایجان شرقی در مجموع حدود ۶۹% این معادن را به خود اختصاص داده‎‌اند. برای آشنایی با تاریخچه استخراج سنگ در ایران مطلبی نوشته‌ایم که درصورت تمایل می‌توانید مطالعه فرمایید.

سنگ تراورتن شکلاتی طرق

معادن سنگ تراورتن شکلاتی طرق در استان اصفهان شهرستان کاشان واقع‌شده است.

این سنگ به رنگ قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای مایل به بژاست .که به دو صورت موج‌دار و بی‌موج و به‌صورت ساییده چرمی فرآوری می‌شود. این سنگ به دلیل یکنواختی رنگ و زیبایی جزء پرفروش‌ترین سنگ‌های شکلاتی محسوب می‌شود.

تراورتن طرق سوپر
تراورتن طرق سوپر

خرید سنگ تراورتن طرق سوپر

از لحاظ تنوع معادن شناخته شده، سنگ‌های تراورتن ۱۰ درصد از کل معادن سنگ‌های ساختمانی کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

سنگ تراورتن شکلاتی کاشان

معدن این سنگ در استان اصفهان شهرستان کاشان واقع گردیده است.

سنگ تراورتن شکلانی کاشان جزء مرغوب‌ترین تراورتن شکلاتی در دنیا به شمار می‌آید . تراورتن شکلاتی کاشان که بعضاً به آن شکلاتی آقا محمدی هم گفته می‌شود که به دو صورت موج‌دار و بی‌موج در ابعاد اسلب و تایل فرآوری می‌شود. از این سنگ می‌توان در کلیه فضاهای ساختمان استفاده کرد به دلیل ثابت بودن رنگ و ساب‌پذیری بالا و تخلخل کم آن می‌باشد.

تراورتن شکلاتی کاشان سوپر
قیمت تراورتن شکلاتی کاشان سوپر

خرید تراورتن شکلاتی کاشان سوپر

سنگ تراورتن شکلاتی همدان

معدن این سنگ در استان همدان واقع گردیده است.

سنگ شکلاتی همدان به رنگ قهوه‌ای روشن و تیره می‌باشد که به دو صورت موج‌دار و بی موج فرآوری می‌شود سنگ شکلاتی همدان به خاطر جذب آب نسبتاً بالا و همچنین تخلخل زیاد در مناطق خشک و گرم بکار برده نمی‌شود.

سنگ تراورتن شکلاتی یزد

معدن سنگ تراورتن شکلاتنی یزد در استان یزد واقع گردیده است.

سنگ تراورتن شکلاتی یزد به رنگ قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای مایل به بژاست نام دیگر سنگ تراورتن شکلاتی یزد سنگ تراورتن شکلاتی دهشیر می‌باشد که اغلب به‌صورت اسلب و یا تایل فرآوری می‌شود که دو نوع موج‌دار و بی‌موج برش داده می‌شود.

تراورتن شکلاتی یزد
تراورتن شکلاتی یزد

خرید تراورتن شکلاتی یزد ممتاز

سنگ تراورتن طبس

معدن این سنگ در استان خراسان جنوبی شهرستان طبس واقع گردیده است.

این سنگ دارای تم روشن بارگه‌های مشکی و یا گاهی قهوه‌ای و صورتی دارد .که زمینه اصلی سنگ تراورتن طبس سفید می‌باشد این سنگ از ساب پذیری خوبی برخوردار است.

سنگ تراورتن عباس آباد

معدن سنگ تراورتن عباس آباد در استان مرکزی شهرستان محلات واقع گردیده است.

سنگ تراورتن عباس‌آباد یکی از پرمصرف‌ترین سنگ‌های ساختمان می‌باشد و همچنین یکی از شناخته‌ترین سنگ در دنیا. سنگ تراورتن عباس‌آباد به رنگ زمینه کرم روشن مایل سفید دارد که به دو صورت موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود که در آن موج‌های کرم‌رنگ به چشم می‌خورد.

تراورتن عباس آباد سفید ممتاز
تراورتن عباس آباد سفید ممتاز

خرید تراورتن عباس آباد سفید ممتاز

سنگ تراورتن آبگرم

معدن این سنگ در استان مرکزی شهرستان محلات واقع گردیده است.

سنگ تراورتن آبگرم رنگ کرم روشن دارد که در بعضی مواقع به سفیدی می‌زند تقریباً سنگ یکنواخت و فاقد ناخالصی می‌باشد . سنگ تراورتن آبگرم دارای خلل و فرج‌های زیادی می‌باشد که شباهت زیادی به سنگ حاجی‌آباد می‌باشد.

تراورتن کرم آبگرم ممتاز
خرید تراورتن کرم آبگرم ممتاز

خرید سنگ تراورتن کرم آبگرم ممتاز

سنگ تراورتن ابیانه

معدن سنگ تراورتن ابیانه در استان اصفهان شهرستان کاشان واقع گردیده است.

این سنگ با تم رنگ روشن سفید جزء تراورتن‌های سفید محسوب می‌شود که در درجات پایین تراورتن ابیانه کرم و بژ است که هاله‌های صورتی و سیاه در این سنگ دیده می‌شود از این سنگ برای نماهای رومی و کلاسیک استفاده می‌کنند.

تراورتن ابیانه سفید ممتاز سنگ ساختمانی
تراورتن ابیانه سفید ممتاز

خرید سنگ تراروتن سفید ابیانه

تراورتن ابیانه سفید درجه یک تولید آتاسنگ
تراورتن ابیانه سفید درجه یک

خرید سنگ تراورتن ابیانه سفید درجه یک

تراورتن ابیانه هاله دار درجه یک با قیمت مناسب
تراورتن ابیانه هاله دار درجه یک

خردی سنگ تراورتن هاله دار ابیانه درجه یک

سنگ تراورتن آتشکوه

معادن سنگ تراورتن آتشکوه در استان مرکزی شهرستان محلات واقع گردیده است.

سنگ تراورتن آتشکوه یکی از باکیفیت‌ترین تراورتن های سفید می‌باشد این سنگ با تم سفید و موج‌های زیبا و منظم است سنگ تراورتن آتشکوه از ساب پذیری خوبی برخوردار می‌باشد سنگ تراورتن آتشکوه اغلب به‌صورت ۴۰ طولی و یا اسلب برش داده می‌شود که به دو روش موج‌دار و بی موج فرآوری می‌شود .

سنگ تراورتن ترامیت بوکان

معدن سنگ ترامیت بوکان در استان آذربایجان غربی شهرستان بوکان واقع گردیده است .

سنگ ترامیت بوکان یک نوع سنگ آهکی می‌باشد که به رنگ سفید می‌باشد . این سنگ می‌تواند جایگزین مناسبی برای تراورتن‌های سفید باشد این سنگ دارای خلل و فرج می‌باشد که توسط رزین و اپوکسی پر می‌شود.

ترامیت سفید بوکان ممتاز
ترامیت سفید بوکان ممتاز

خرید سنگ ترامیت سفید بوکان ممتاز

سنگ تراورتن ترشاب

معدن سنگ تراورتن ترشاب در استان مرکزی شهرستان دلیجان واقع گردیده است .

سنگ تراورتن ترشاب به دلیل زیبایی که دارد به‌صورت بی موج و یا بوک مچ در نماهای کلاسیک رومی بکار می‌رود سنگ تراورتن ترشاب دارای تم رنگی شکلاتی کرم و موج پیچ می‌باشد این سنگ به‌صورت چرمی نیز تولید می‌شود .

سنگ تراورتن حاجی‌آباد

معدن این سنگ در استان مرکزی شهرستان محلات واقع‌شده است.

سنگ تراورتن حاجی‌آباد دارای رنگ کرم روشن تا شکلاتی دارد .سنگ تراورتن حاجی‌آباد از تخلخل کمتری برخوردار است و ساب‌پذیری خوبی دارد . سنگ حاجی‌آباد به دو روش موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود.

تراورتن کرم حاجی آباد سوپر روشن و باکیفیت
تراورتن کرم حاجی آباد سوپر

خرید سنگ تراورتن حاجی آباد کرم سوپر

تراورتن حاجی آباد ابر و بادی
خرید تراورتن حاجی‌آباد ابر و بادی

خرید سنگ تراورتن حاجی آباد ابر و بادی

سنگ تراورتن دره بخاری

معادن سنگ تراورتن دره بخاری در استان مرکزی شهرستان محلات واقع‌شده است.

سنگ تراورتن دره بخاری به دو روش موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود این سنگ دارای زمینه کرم روشن تا شکلاتی است یکی از ویژگی‌های سنگ تراورتن دره بخاری براقیت ،شفافیت بالا و تخلخل کم می‌باشد.

سنگ تراورتن خرمایی تکاب

معدن این سنگ در استان آذربایجان شرقی شهرستان تکاب واقع‌شده است.

سنگ تراورتن خرمایی تکاب زمینه قهوه‌ای بارگه‌های سفید دارد که به د صورت موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود یکی از ویژگی‌های مهم این سنگ شفافیت بالا .تخلخل کم و براقیت آن می‌باشد.

سنگ تراورتن زرد اصفهان

معدن این سنگ در استان اصفهان شهرستان کاشان واقع‌شده است.

سنگ تراورتن زرد اصفهان از مقاومت بالایی برخوردار است و در برابر سرما و گرما و لغزندگی مقاوم می‌باشد . سنگ تراورتن زرد اصفهان به دو صورت موج‌دار و بی موج و چرمی ساب خورده فرآوری می‌شود و به‌صورت آنتیک و کوتین تولید می‌شود .

سنگ تراورتن سیلور آذرشهر

معادن سنگ تراورتن سیلور در استان آذربایجان غربی شهرستان آذرشهر واقع‌شده است.

این سنگ دارای تم مشکی (دودی ) بارگه‌های سفید و گاها طلایی می‌باشد سنگ سیلور آذرشهر به دو صورت موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود و یکی از مهم‌ترین ویژگی این سنگ براقیت ، شفافیت بالا ،و تخلخل کم این سنگ می‌باشد.

سنگ تراورتن سیلور تکاب

معدن این سنگ در استان آذربایجان غربی شهرستان تکاب واقع‌شده است.

سنگ سیلور تکاب درزمینهٔ مشکی روشن و خرمایی بارگه‌های سفید می‌باشد که در آن موج‌های زیبایی به چشم می‌خورد سنگ‌ تراورتن سیلور تکاب را به دو صورت موج‌دار و بی موج فرآوری می‌شود از ویژگی مهم این سنگ براقیت ، شفافیت و تخلخل کم و رنگ ثابت می‌باشد.

سنگ تراورتن شکلاتی تکاب

معدن این سنگ در آذربایجان غربی شهرستان تکاب واقع‌شده است.

سنگ تراورتن شکلاتی تکاب دارای تم قهوه‌ای روشن تا قهوه‌ای تیره می‌باشد این سنگ دارای رنگ ثابت و همچنین از جذب آب  پایین برخوردار است سنگ تراورتن شکلاتی تکاب به دو صورت موج‌دار و بی موج فرآوری می‌شود که ویژگی مهم این سنگ شفافیت بالا،یکنواختی و رنگ ثابت آن می‌باشد .

سنگ تراورتن لوشان

معادن سنگ تراورتن لوشان در استان گیلان شهرستان رشت لوشان واقع‌شده است.

سنگ تراورتن لوشان مشابه سنگ تراورتن حاجی‌آباد و تراورتن کرم تکاب می‌باشد . این سنگ دارای زمینه به رنگ کرم روشن تا بژاست که به‌صورت موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود از سنگ کرم لوشان مانند سایر تروارتن‌ها در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان استفاده می‌شود .

سنگ تراورتن موج پیچ

معادن سنگ تراورتن موج پیچ در استان مرکزی شهرستان محلات واقع‌شده است.

زمینه اصلی به رنگ کرم و دارای موج‌های دایره شکل شکلاتی می‌باشد سنگ تراورتن موج پیچ ابتدا در معادن سنگ تراورتن دره بخاری استخراج می‌گردد کاربرد این سنگ در نماهای کلاسیک به‌ویژه به‌صورت بوک مچ است که جلوه‌ای از زیبایی طبیعت را به نمایش می‌گذارد .

سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر

معدن این سنگ در استان آذربایجان غربی شهرستان آذرشهر واقع‌شده است.

سنگ لیمویی آذرشهر دارای طیف رنگی زرد و گاها متمایل به نارنجی می‌باشد ویژگی سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر این است که از مقاومت فشار بالایی برخوردار است و دارای رنگ ثابت و ساب‌پذیری خوبی دارد این سنگ به‌صورت موج‌دار و بی موج و اغلب به‌صورت تایل و اسلب فرآوری می‌شود.

سنگ تراورتن قرمز آذرشهر

معدن این سنگ در استان آذربایجان غربی شهرستان آذرشهر واقع‌شده است.

سنگ تراورتن قرمز آذرشهر یکی از زیباترین سنگ‌های دنیا محسوب می‌شود که سنگ تراورتن قرمز آذرشهر به دو صورت موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود که اغلب به‌صورت تایل و اسلب فرآوری می‌شود . سنگ تراورتن قرمز آذرشهر در برابر سرما و گرما از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است .ویژگی این سنگ براقیت ، شفافیت بالا. یکنواختی آن می‌باشد.

سنگ تراورتن کرم ابرکوه

معدن این سنگ در استان یزد شهرستان ابرکوه واقع‌شده است.

سنگ تراورتن کرم ابرکوه زمینه کرم با هاله‌ی قرمز و قهوه‌ای در آن دیده می‌شود این سنگ جزء دسته سنگ‌های کرم می‌باشد  از سنگ تراورتن کرم ابرکوه در نمای اصلی و نمای داخلی ساختمان استفاده می‌شود قیمت این سنگ به عواملی مثل درجه رنگ ، ضخامت ، ابعاد سنگ و کیفیت فرآوری آن بستگی دارد .

سنگ تراورتن کرم تکاب

معدن این سنگ در آذربایجان غربی شهرستان تکاب واقع‌شده است.

سنگ تراورتن کرم تکاب دارای زمینه کرم روشن تا شکلاتی می‌باشد که رنگ‌های روشن آن به سفیدی تمایل دارد این سنگ به دو صورت موج‌دار و بی موج در نوع ساییده چرمی فرآوری می‌شود این سنگ سینه کارهای مختلفی دارد که به رنگ‌های مختلف استخراج می‌شود سنگ تراورتن کرم از تراکم بالایی برخوردار است که شباهت زیادی به سنگ حاجی‌آباد دارد .

سنگ تراورتن کرم دامغان

معدن این سنگ در استان سمنان شهرستان دامغان واقع‌شده است.

سنگ تراورتن کرم دامغان به رنگ کرم ، بژ .و شکلاتی است که دارای رگه‌های ریزموج کبریتی و موج درشت و همچنین شالی‌های سیاه ، زرد و قهوه‌ای می‌باشد این سنگ موج‌های منظم و تخلخل زیادی دارد سنگ تراورتن کرم دامغان به دو صورت موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود .

سنگ تراورتن کرم رامشه

معادن سنگ تراورتن کرم رامشه در استان اصفهان واقع‌شده است.

سنگ تراورتن کرم رامشه می‌تواند جایگزین خوبی به‌جای سنگ حاجی‌آباد باشد این سنگ در نگاه اول شباهت زیادی به سنگ عباس‌آباد ابرو بادی دارد سنگ کرم رامشه قدری خلل فرج آن بیشتر است و مقاومت فشاری آن نسبت به سنگ تراورتن حاجی‌آباد کمتر است.

تراورتن کرم رامشه ممتاز
کاربرد تراورتن کرم رامشه ممتاز

خرید سنگ تراورتن کرم رامشه ممتاز

معادن سنگ
معادن سنگ مرمریت و تراورتن

سنگ مرمریت ارومیه (سیسلیی)

تم رنگی کرم روشن بارگه‌های تیره قهوه‌ای می‌باشد و این سنگ سورت‌های مختلفی دارد سنگ مرمریت ارومیه از جلا پذیری بالای برخوردار می‌باشد کاربرد این سنگ به‌طورکلی در نمای داخلی و سنگ‌فرش استفاده می‌شود.

از لحاظ تنوع معادن شناخته شده، سنگ‌های مرمریت ۵۴ درصد از کل معادن سنگ‌های ساختمانی کل کشور را به خود اختصاص داده اند.

سنگ مرمریت اعلمی

معادن سنگ مرمریت اعلمی در استان خراسان رضوی شهرستان مشهد واقع‌شده است.

این سنگ دارای زمینه کرم تا بژ می‌باشد که سورت‌های مختلفی دارد برای استحکام بخشیدن به این سنگ برای براقیت آن از رزین و اپوکسی استفاده می‌کنند . این سنگ جلاپذیری خوبی  دارد از سنگ اعلمی در سنگ‌فرش و نمای داخلی ساختمان استفاده می‌شود.

سنگ مرمریت اقبال یزد

معدن این سنگ در استان یزد واقع است سنگ مرمریت اقبال یزد دارای تم رنگی زمینه کرم و صورتی بارگه‌های خاکی می‌باشد .که این سنگ ازنظر شباهت به سنگ‌های آباده خیلی نزدیک می‌باشد کاربرد این سنگ در سنگ‌فرش و نمای داخلی می‌باشد.

سنگ مرمریت آمبر محلات

معادن سنگ مرمریت آمبر محلات در استان مرکزی در شهرستان محلات می‌باشد.

مرمریت آمبر محلات دارای تم رنگی لیمویی و خطوط نامنظم صورتی و خاکستری می‌باشد از این سنگ می‌توان در کلیه نمای داخلی ساختمان استفاده کرد.

سنگ مرمریت امپریال

معادن سنگ مرمریت آمپریال در استان فارس شهرستان نیریز واقع‌شده است.

این سنگ دارای تم رنگی کرم روشن این سنگ یکی از لوکس‌ترین سنگ‌های مرمریت می‌باشد . این سنگ را اغلب به‌صورت اسلب برش داده می‌شود از سنگ مرمریت امپریال برای کف سالن‌ها و لابی هتل‌ها ، سنگ کف واحدهای تجاری و مسکونی استفاده می‌شود.

سنگ مرمریت اشن بلو

معادن سنگ مرمریت اشن بلو در استان یزد می‌باشد.

این سنگ دارای تم رنگی آبی و خاکستری است دارای خطوط سفید و آبی می‌باشد این سنگ ساب پذیری خوبی دارد از این سنگ برای دیوارهای داخلی  و همچنین سنگ‌فرش ساختمان استفاده می‌کنند.

سنگ مرمریت ایرجی

معادن سنگ مرمریت ایرجی در استان فارس شهرستان آباده می‌باشد.

این سنگ دارای تم رنگی کرم می‌باشد که به‌صورت موج‌دار و بی موج دیده می‌شود سنگ مرمریت ایرجی از ساب پذیری خوبی برخوردار می‌باشد.

برای آشنایی با مهم‌ترین معادن سنگ ایران کلیک نمایید.

مرمریت ایرجی کرم درجه یک قیمت مناسب و مقاوم
مرمریت ایرجی کرم درجه یک

خرید سنگ مرمریت ایرجی کرم درجه یک

سنگ مرمریت بجستان

معدن این سنگ در استان خراسان رضوی شهرستان بجستان واقع‌شده است.

این سنگ دارای تم رنگی صورتی مایل به قرمز بارگه می‌باشد . برای استحکام بخشیدن به این سنگ از رزین و اپوکسی استفاده می‌کنند . از این سنگ می‌توان در کف واحدهای تجاری و مسکونی ، کف پله‌ها و کف پارکینگ استفاده کرد .

سنگ مرمریت بسطام

معادن سنگ مرمریت بسطام در استان خراسان جنوبی شهرستان بیرجند واقع است.

سنگ مرمریت بسطام دارای کرم روشن تا کرم تیره می‌باشد که دارای سورت های سوپر تا ممتاز می‌باشد این سنگ جلاپذیری خوبی دارد سنگ بسطام ازنظر ظاهری  شبیه سنگ دهبید می‌باشد.

سنگ مرمریت بلک آرتا

معادن سنگ مرمریت بلک آرتا در استان خراسان جنوبی شهرستان نهبندان می‌باشد .

این سنگ دارای تم رنگی مشکی بارگه‌های سفید و گاها طلایی می‌باشد از این سنگ در قسمت‌های داخلی ساختمان استفاده می‌شود بیشترین کاربرد آن در سرویس بهداشتی و لابی دکوراسیون داخل استفاده می‌شود.

سنگ مرمریت بلک رز

معدن این سنگ دراستان اصفهان شهرستان شهرضا واقع‌شده است.

این سنگ دارای تم رنگی مشکی و خطوط سفید می‌باشد که به‌صورت نامنظم است این سنگ از ساب بالایی برخوردار می‌باشد از سنگ مرمریت بلک رز در تمامی قسمت‌های داخلی ساختمان می‌توان استفاده کرد .

سنگ مرمریت بلک مارشال

معادن سنگ مرمریت بلک مارشال در استان مرکزی واقع در شهرستان خمین می‌باشد.

سنگ مرمریت بلک مارشال  دارای زمینه تیره مایل به مشکی و خطوط سفید و طلایی می‌باشد. این سنگ دو نوع سورت دارد به نام بلک مارشال و گلدن مارشال تفاوت این دو در خطوط نقش بسته در آن‌ها می‌باشد  .اغلب به‌صورت اسلب برش داده می‌شود . از مهم‌ترین ویژگی این سنگ براقیت و شفافیت بالای این سنگ است .

سنگ مرمریت بوانات

معدن سنگ مرمریت بوانات در استان فارس شهرستان بوانات می‌باشد. این سنگ دارای طرح و رنگ زیبایی می‌باشد که  یکی از بهترین مرمریت‌های رنگی در ایران محسوب می‌شود که از ساب پذیری خوبی برخوردار می‌باشد از این سنگ در فضاهای  داخلی ساختمان به‌صورت ترکیبی استفاده می‌شود در کف لابی‌ها ، سنگ‌فرش واحدهای تجاری و مسکونی می‌توان استفاده کرد .

معادن سنگ
معادن سنگ های مختلف در ایران

سنگ مرمریت بیوتی بلک

معادن سنگ مرمریت بیوتی بلک در استان یزد واقع گردیده است.

سنگ مرمریت بیوتی بلک دارای تم رنگی مشکی بارگه‌های بنفش می‌باشد که جلوه خاصی به سنگ می‌بخشد . از این سنگ می‌توان در کلیه قسمت‌های داخلی ساختمان اعم از سرویس بهداشتی ،لابی و دکوراسیون داخلی استفاده  نمود.

سنگ مرمریت پارادایس

معادن سنگ مرمریت پارادایس در استان اصفهان شهرستان سمیرم می‌باشد.

سنگ مرمریت پارادایس دارای تم رنگی با زمینه کرم روشن تا بژ بارگه‌های خاکی و فسیل می‌باشد . جنس این سنگ نرم است و از ساب پذیری خوبی برخوردار می‌باشد سنگ مرمریت پارادایس اغلب به‌صورت اسلب و قواره‌های بزرگ فرآوری می‌گردد از این سنگ در کف لابی هتل‌ها ، سنگ کف واحدهای تجاری و مسکونی استفاده کرد.

مرمریت پارادایس سوپر معروف به سنگ دهبید
مرمریت پارادایس سوپر

خرید سنگ مرمریت پارادایس سوپر

سنگ مرمریت پالادیوم

معادن سنگ مرمریت پالادیوم در استان کردستان واقع‌شده است. سنگ مرمریت پلادیوم دارای تم خاکستری بارگه‌های سفید زیبایی خاصی به سنگ می‌دهد از سنگ پالادیوم در کلیه قسمت‌های داخلی ساختمان می‌توان استفاده کرد مانند لابی ، دکوراسیون ، سرویس بهداشتی ،کف مجتمع اداری و میز و کانتر.

سنگ مرمریت پرزیدنت

معدن این در استان خراسان جنوبی شهرستان بیرجند می‌باشد

این سنگ یکی از زیباترین مرمریت رنگی ایران می‌باشد که به‌صورت موج‌دار و بی موج استخراج می‌شود سنگ پرزیدنت دارای رنگ مشکی ورگه‌های پهن سفید و زرد به‌صورت مواج در سنگ می‌باشد این سنگ به‌صورت اسلب فرآوری می‌شود که به‌صورت فورمچ و یا بوک مچ به تابلو نقاشی شبیه می‌شود .

سنگ مرمریت پرشین سیلک

معدن آن در استان فارس شهرستان نیریز واقع است.

دارای تم رنگی طوسی روشن و طوسی تیره می‌باشد که سنگ پرشین سیلک سنگی زیبا مناسب برای کف دیوارهای لابی و سرویس بهداشتی می‌باشد این سنگ از ساب پذیری خوبی برخورداراست.

سنگ مرمریت پرطاووسی

معدن سنگ مرمریت پر طاووسی در استان یزد می‌باشد سنگ پرطاووسی زمینه‌ی کرم تیره با فسیل‌های شبیه پر دارد . این سنگ از جنس محکمی برخوردار می‌باشد و همچنین ساب پذیری خوبی دارد.

مرمریت پرطاووسی ارسنجان ممتاز
کاربرد مرمریت پرطاووسی ارسنجان ممتاز

خرید سنگ مرمریت پرطاووسی ارسنجان ممتاز

سنگ مرمریت مهکام

معدن این سنگ در استان اصفهان وقع شده است سنگ مهکام  به رنگ قهوه‌ای تیره تا روشن می‌باشد.

معادن سنگ مرمریت میامی

معادن سنگ مرمریت میامی در استان سمنان در شهرستان میامی می‌باشد.

سنگ میامی دارای تم رنگی کرم بارگه‌های صورتی کم‌رنگ می‌باشد زا جذب آب کم و مقامت بالا و ساب‌پذیری خوبی برخوردار است از سنگ میامی در دیوارهای داخلی ساختمان می‌توان استفاده کرد از این سنگ به‌طورکلی در سنگ‌فرش و نمای داخلی می‌توان استفاده کرد.

مرمریت سنگ میکا

معدن این سنگ در استان اصفهان شهرستان نجف‌آباد می‌باشد.

نام دیگر این سنگ ، سنگ شاهسنگان می‌باشد . شبیه به چوب  درخت گردو می‌باشد کاربرد این سنگ در فضاهای داخلی استفاده می‌شود مانند لابی ، شومینه ، کف واحدهای تجاری و مسکونی.

سنگ مینیاتور مشهد

معدن این سنگ در خراسان رضوی واقع در شهر مشهد می‌باشد

این سنگ به رنگ کرم و دارای رگه‌های به رنگ صورتی کم رنگ می‌باشد این سنگ از جذب آب پایینی برخوردار است از این سنگ می‌توان برای کف سالن پذیرایی ،دیوارهای داخلی ساختمان استفاده کرد.

سنگ مرمریت گل پنبه ای

معدن این سنگ واقع در استان فارس شهرستان نیریز می‌باشد.

این سنگ دارای رنگ کرم و گل‌های سفید و درشت می‌باشد کاربرد این سنگ برای نمای داخلی ساختمان ،سرویس بهداشتی ،میز ،کانتر آشپزخانه استفاده می‌شود . این سنگ به‌صورت تایل و اسلب برش داده می‌شود.

سنگ مرمریت نیریز

معدن این سنگ در استان فارس شهرستان نیریز می‌باشد.

سنگ مرمریت نیریز تم رنگی کرم روشن که دارای خط‌های خاکستری می‌باشد که این خطوط زیبایی خاصی به سنگ داده است سنگ نیریز به دلیل شباهت زیادی که به سنگ دهبید دارد و رنگ کرم استخوانی آن مورد استقبال سازندها قرارگرفته است برای نمای داخلی ساختمان و سنگ‌فرش استفاده می‌شود .

معادن سنگ
معادن سنگ های مختلف در ایران

معادن سنگ مرمریت نمین

معدن سنگ نمین دراستان اردبیل واقع در شهرستان نمین می‌باشد.

سنگ نمین دارای تم رنگی کرم روشن می‌باشد که دارای رگه‌های کریستال خاکستری است از این سنگ می‌توان برای سنگ‌فرش‌های داخلی ساختمان استفاده کرد اغلب سنگ نمین به‌صورت اسلب برش داده می‌شود.

سنگ مرمریت نفیس یزد

معدن این سنگ در استان یزد واقع‌شده است.

این سنگ دارای رنگ کرم طلایی بارگه‌های قرمز تیره و روشن می‌باشد این سنگ به‌صورت تایل برش داده می‌شود کاربرد این سنگ برای کف سالن پذیرایی ،راهروها ، راه‌پله‌ها استفاده می‌شود

سنگ مرمریت مینیاتور یزد

معادن سنگ مرمریت مینیاتور یزد واقع در استان یزد می‌باشد.

این سنگ دارای تم طلایی می‌باشد که رگه‌های تیره و روشن صورتی دارد این سنگ از ساب پذیری خوبی برخوردار است از این سنگ می‌توان در فضاهای داخلی ازجمله کف سالن پذیرایی ، آشپزخانه ، راهروها و پله‌ها استفاده کرد .

سنگ مرمریت یاقوت سیرجان

معدن این سنگ در استان کرمان شهرستان سیرجان واقع‌شده است.

رنگ سنگ مرمریت سیرجان قهوه‌ای تیره تا روشن است که در آن خطوطی بارگه‌های سفید دیده می‌شود . این سنگ به‌صورت تایل یا اسلب برش داده می‌شود کاربردی که این سنگ دارد برای سنگ‌فرش و دیوارهای داخلی ساختمان می‌باشد

سنگ مرمریت همای ابریشم

معدن این سنگ واقع در استان خراسان رضوی شهرستان سبزوار واقع‌شده است.

سنگ همای ابریشم دارای تم رنگی روشن ورگه‌های صورتی می‌باشد که در بعضی از سورت‌ها به رنگ بژ نزدیک می‌شود این سنگ از صیقل پذیری و ساب عالی برخوردار است این سنگ اغلب به‌صورت اسلب برش داده می‌شود و کاربرد آن در سنگ‌فرش داخلی ساختمان استفاده می‌شود

سنگ مرمریت هرمس

معدن این سنگ در ایران می‌باشد.

سنگ هرسین به رنگ‌های زرد ، کرم و صورتی و همچنین دارای رگه‌های اسپایدری نامنظم در سطح آن می‌باشد این سنگ یک نوع سنگ لوکس به‌حساب می‌آید این سنگ را اغلب به‌صورت اسلب و قواره‌های بزرگ برش می‌دهند . از این سنگ می‌توان برای نماهای داخل ساختمان ، سرویس بهداشتی ، سنگ‌فرش واحدهای مسکونی و میز آشپزخانه استفاده کرد.

معادن سنگ مرمریت هرسین

معدن این سنگ در استان کرمانشاه شهرستان هرسین واقع‌شده است.

این سنگ با زمینه کرم به خاکستری بارگه‌های به شکل شاخ گوزن می‌باشد این سنگ از ساب پذیری بالایی برخوردار می‌باشد اغلب این سنگ به‌صورت اسلب و تایل فرآوری می‌شود کاربرد این سنگ برای نمای داخلی ساختمان و سنگ‌فرش می‌باشد.

مرمریت هرسین ممتاز
کاربرد سنگ مرمریت هرسین ممتاز

خرید سنگ مرمریت هرسین ممتاز

سنگ مرمریت پرنس

معادن سنگ مرمریت پرنس در استان اصفهان واقع‌شده است.

سنگ مرمریت پرنس دارای تم سفید بارگه‌های کریستالی زیبا می‌باشد این سنگ به‌صورت تایل و اسلب فرآوری می‌شود در کلیه فضاهای ساختمان اعم از دیوارهای داخلی و سنگ‌فرش می‌توان استفاده کرد .

سنگ مرمریت آباده

معادن سنگ مرمریت آباده  در استان فارس شهرستان آباده واقع‌شده است.

سنگ مرمریت دارای رنگ کرم، کرم صورتی و سفید می‌باشد این سنگ اغلب به‌صورت طولی و تایل فرآوری می‌شود سورت های مختلف این سنگ از سینه‌های مختلفی استخراج می‌شود از این سنگ می‌توان در کف واحدهای تجاری و مسکونی ، سنگ کف پله ، کف پارکینگ و نماهای داخلی ساختمان استفاده کرد.

مرمریت آباده ممتاز سنگی زیبا و درخشان
مرمریت آباده ممتاز

خرید سنگ مرمریت آباده ممتاز

سنگ مرمریت اداوی

معدن این سنگ در استان اصفهان شهرستان خور و بیابانک واقع گردیده است.

این سنگ دارای تم رنگی کرم که خطوط نامنظم صورتی و گل‌های سفیدرنگ می‌باشد . این سنگ به‌صورت طولی و سنگ پله فرآوری می‌شود . از این سنگ برای نمای داخلی ساختمان و سنگ‌فرش استفاده می‌شود.‌

مرمریت اداوی ممتاز
خرید سنگ مرمریت اداوی ممتاز

خرید سنگ مرمریت اداوی ممتاز

سنگ مرمریت آرک بیرجند

معدن این سنگ در استان خراسان جنوبی شهرستان بیرجند می‌باشد.

سنگ آرک بیرجند دارای تم کرم روشن تا تیره بارگه‌های نارنجی و سیاه و کریستال سفید می‌باشد . این سنگ دارای سورت‌های مختلفی است .سنگ مرمریت آرک بیرجند از جلاپذیری خوبی برخوردار است از این سنگ می‌توان در لابی هتل ،سنگ کف واحدهای شیک تجاری و مسکونی و دیوار لابی و فضاهای داخلی استفاده کرد .

سنگ مرمریت تکاب

معدن این سنگ در استان آذربایجان غربی شهرستان تکاب واقع‌شده است.

این سنگ دارای زمینه کرم با هاله‌های کم‌وبیش صورتی بارگه‌های عنکبوتی می‌باشد از این سنگ می‌توان برای کف واحدهای تجاری ، نمای داخلی ، دیوار لابی و فضاهای داخلی

سنگ مرمریت جکوار

معادن سنگ مرمریت جکوار در ایران می‌باشد.

این سنگ دارای تم رنگی بژ با گل‌های قهوه‌ای می‌باشد این سنگ به‌صورت تایل و اسلب فرآوری می‌شود این سنگ از تخلخل کمی دارد که باعث افزایش مقاومت طول عمر آن می‌شود از این سنگ می‌توان در لابی هتل‌ها ، سنگ کف واحدهای تجاری و فضاهای داخلی

سنگ مرمریت جوشقان شهیادی

معدن این سنگ در استان اصفهان شهرستان میمه می‌باشد.

این سنگ دارای تم سفید می‌باشد سنگ جوشقان در درجات سوپر به رنگ سفید می‌باشد که خال‌های نوک‌مدادی در آن دیده می‌شود و در درجات پایین‌تر آن به رنگ‌های صورتی که به گل کالباسی معروف است دیده می‌شود . کاربرد سنگ صلصالی به‌طور کل در دیوارهای داخلی ساختمان می‌توان استفاده کرد .

سنگ مرمریت جیرفت

معدن این سنگ در کرمان شهرستان جیرفت می‌باشد.

سنگ مرمریت جیرفت با تم رنگی کرم و کرم زیتونی کرم آبی استخراج می‌شود . کاربرد این سنگ در دیوارهای داخلی ساختمان ، سرویس بهداشتی ،سنگ کف مجتمع اداری استفاده کرد.

مرمریت جیرفت ممتاز
کاربرد سنگ مرمریت جیرفت ممتاز

خرید سنگ مرمریت جیرفت ممتاز

سنگ مرمریت خور

معادن سنگ مرمریت خور در استان اصفهان شهرستان خوروبیابانک می‌باشد.

سنگ مرمریت خور دارای تم کرم و کرم صورتی است که این سنگ دارای چند سورت می‌باشد سنگ مرمیت خور نوعی سنگ آهکی می‌باشد و ساب‌پذیری خوبی ندارد .از این سنگ می‌توان برای سنگ‌فرش واحدهای اداری و تجاری ، دیوارها راه‌پله‌ها استفاده کرد .

سنگ مرمریت خوی

معدن این سنگ در استان آذربایجان غربی شهرستان خوی واقع‌شده است .

سنگ مرمریت خوی دارای تنوع رنگی زیادی است این سنگ به دلیل تولید فراوان و انبوه سورت‌های مختلفی دارد از این سنگ می‌توان برای کف ساختمان‌های تجاری و مسکونی ، راه‌پله‌ها و دیوارها استفاده کرد.

مرمریت خوی ممتاز
سنگ مرمریت خوی ممتاز

خرید سنگ مرمریت خوی ممتاز

سنگ مرمریت خوی قرمز

معدن این سنگ در استان آذربایجان غربی شهرستان خوی می‌باشد.

سنگ مرمریت قرمز دارای تم رنگی قرمز با رگه‌ای کرم‌رنگ است که به دو صورت موج‌دار و بی موج برش داده می‌شود از این سنگ برای دیوار داخلی ساختمان سنگ کف مجتمع‌های اداری دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود و از این سنگ در ابعاد اسلب و تایل و طولی فرآوری می‌کنند .

سنگ مرمریت داتیس

معدن این سنگ در استان اصفهان واقع‌شده است.

این سنگ با زمینه کرم و گاها متمایل به‌صورتی که خطوط قهوه‌ای و فسیل به‌صورت نامنظم دارد . این سنگ جذب آب پایینی دارد از این سنگ درکلیه فضاهای داخلی ساختمان ازجمله سنگ پله، سنگ‌فرش واحدهای تجاری و مسکونی  می‌توان استفاده کرد.

مرمریت داتیس سوپر کرم رنگ
مرمریت داتیس سوپر

خرید سنگ مرمریت داتیس سوپر

سنگ مرمریت چشمه شیردوش

معدن این سنگ در استان کرمان واقع‌شده است.

این سنگ تلفیقی از رنگ‌های کرم و صورتی می‌باشد که جز سنگ‌های لوکس محسوب می‌شود این سنگ جذب آب پایینی دارد و از ساب پذیری عالی برخورداراست از این سنگ می‌توان در سرویس بهداشتی ، لابی و دکوراسیون  داخلی ، میز و کانتر استفاده کرد .

سنگ مرمریت چهرک

معدن این سنگ در استان فارس شهرستان بوانات واقع‌شده است.

معادن سنگ در ایران
معادن سنگ های مختلف در ایران

سنگ مرمریت چهرک دارای تم رنگی زیتونی و گلبهی استخراج می‌شود که سورت‌های مختلفی دارد . این سنگ ساب‌پذیری خوبی دارد سنگ مرمریت چهرک مناسب برای دیوارهای داخلی ،سنگ‌فرش داخلی ساختمان می‌باشد .

سنگ مرمریت چیتا

معادن سنگ مرمریت چیتا واقع در استان مرکزی شهرستان محلات است.

این سنگ پلنگی سیاه دره سنگی بسیار از مقاوم بالا و تراکم بالا و جذب آب نسبتا پایینی برخوردار است. این سنگ از ساب پذیری خوبی برخورداراست و جزو سنگ‌های لوکس بشمار می‌آید از این سنگ برای دیوارهای لابی ، سنگ کف واحدهای شیک تجاری و مسکونی می‌توان استفاده کرد .

سنگ مرمریت حمزاوه

معادن سنگ مرمریت حمزاوه  واقع در اصفهان شهرستان میمه می‌باشد .

این سنگ نوعی سنگ آهکی می‌باشد که دارای رگه‌های صورتی و پرتقالی می‌باشد که زمینه اصلی آن کرم‌رنگ می‌باشد  این سنگ با توجه به رنگ و طرح آن دارای سورت‌های مختلفی می‌باشد از این سنگ می‌توان برای سنگ دیوار راه‌پله‌ها ، دیواره پارکینگ می‌توان استفاده کرد

سنگ مرمریت خوبسنگان

معادن سنگ مرمریت خوبسنگان در استان اصفهان شهرستان خوروبیابانک واقع‌شده است.

سنگ خوبسنگان دارای زمینه کرم با خطوط قرمز و قهوه‌ای کم‌رنگ به‌صورت نامنظم می‌باشد که مانند نوار قلب است یکی از ویژگی که این سنگ دارد مقاومت فشاری بالای آن می‌باشد و از ساب پذیری بالایی برخورداراست . از این سنگ برای سنگفرش واحدهای تجاری و مسکونی ، دیوارها و راه‌پله‌ها می‌توان استفاده کرد .

معادن سنگ مرمریت دهبید

معدن این سنگ در استان فارس شهرستان صفاشهر واقع‌شده است.

این سنگ دارای تم کرم استخوانی می‌باشد که یکی از باکیفیت‌ترین سنگ‌های مرمریت است . این سنگ سورت‌های دیگری به رنگ تیره گل‌های یخی می‌باشد . سنگ دهبید از ساب پذیری خوبی برخوردار می‌باشد اغلب سنگ دهبید به‌صورت قواره‌ای بزرگ و اسلب بریده می‌شود از این سنگ می‌توان برای کف لابی هتل‌ها ، نمای داخلی ساختمان ، سنگ کف پله و کف پارکینگ استفاده کرد.

سنگ اسلب مرمریت دهبید
سنگ اسلب مرمریت دهبید با بهترین کیفیت

خرید اسلب مرمریت اسپایدر دهبید سوپر

سنگ دهبید احرار

معادن سنگ دهبید احرار در استان فارس واقع در شهرستان صفاشهر واقع‌شده است.

این سنگ به رنگ کرم روشن در کنار خطوط رگه‌های تیره و یخی کم‌رنگ می‌باشد که این خطوط باعث زیبایی سنگ شده است سنگ دهبید سنگ دهبید احرار‌های مختلفی دارد در درجات سوپر و ممتاز می‌توان در کف سالن پذیرایی ساختمان‌های لوکس استفاده کرد .یکی از شاخص اصلی این سنگ ساب پذیری بالای آن و جذب آب پایین آن می‌باشد .

سنگ مرمریت دهبید آرین

معدن ای سنگ در استان فارس شهرستان صفاشهر واقع‌شده است.

سنگ دهبید آرین دارای زمینه شفاف روشن با دانه‌های کریستالی و گل‌های یخی می‌باشد این سنگ دارای سورت‌های مختلفی دارد . سنگ دهبید آرین جنس مرغوبی دارد ازاین سنگ می‌توان برای سنگ‌فرش و نمای داخلی ساختمان ، سنگ کف لابی هتل ، سنگ کف واحدهای تجاری و مسکونی استفاده کرد .

سنگ مرمریت چاه مرغی

معادن سنگ مرمریت چاه مرغی واقع در استان فارس شهرستان صفاشهر می‌باشد.

این سنگ دارای رنگ کرم روشن در کنار خطوط ورگه‌های تیره و یخی کم‌رنگ می‌باشد.

که زیبایی سنگ را افزایش داده است این سنگ جذب آب پایینی دارد و از ساب پذیری خوبی برخوردار است برای سنگ‌فرش نمای داخلی ، کف لابی هتل ، واحدهای تجاری و مسکونی می‌توان از این سنگ استفاده کرد .

سنگ مرمریت دهبید زارعی

معادن سنگ مرمریت دهبید زارعی در استان فارس شهرستان صفاشهر می‌باشد.

این سنگ یک مرمریت استخوانی می‌باشد که به رنگ کرم روشن و کرم تیره است که سورت‌های مختلفی دارد به دلیل جلاپذیری عالی و رنگ روشن این سنگ یکی از لوکس و پرمصرف‌ترین سنگ محسوب می‌شود که می‌توان از این سنگ در لابی هتل‌ها ، کف پله و کف پارکینگ استفاده کرد .

سنگ مرمریت شایان

معادن سنگ مرمریت شایان در استان فارس شهرستان صفاشهر واقع‌شده است.

این سنگ یکی از پرمصرف‌ترین سنگ‌ها بشمار می‌آید سنگ دهبید شایان به رنگ کرم روشن است و سورت‌ها ی مختلفی دارد. که سورت‌های دیگران دارای خطوط ورگه‌های قرمز و قهوه‌ای این سنگ از جلاپذیری عالی برخوردار است . و می‌توان برای  لابی هتل‌ها ، سنگ‌فرش ساختمان تجاری و مسکونی استفاده کرد .

سنگ مرمریت دیپلمات

معدن این سنگ در استان فارس شهرستان آباده واقع‌شده است.

سنگ دیپلمات دارای رنگ خاکستری روشن می‌باشد رگه‌های موجود در این سنگ درکنار هاله‌های طوسی تیره و صورتی کم‌رنگ توانسته نقش زیبایی را خلق کند . این پراکندگی و یکنواختی نقش‌ها مانند یک تابلو نقاشی زیبا به نظر می‌آید . این سنگ اغلب به‌صورت اسلب فرآوری می‌شود .از این سنگ می‌توان در کف لابی هتل ، سنگفرش واحدهای شیک تجاری و مسکونی استفاده کرد .

سنگ مرمریت رز پرشیا

معادن سنگ مرمیت رز پرشیا واقع در استان کرمان واقع در شهرستان رفسنجان واقع‌شده است.

این سنگ دارای طیف رنگی قرمز تیره رگه‌های طلایی و مشکی می‌باشد . سنگ مرمریت رز پرشیا یکی از مقاوم‌ترین و تراکم بالا و جذب آب پایین می‌باشد این سنگ دارای ساب پذیری عالی است . طراحان و سازندها از این سنگ برای پروژه‌ای لوکس خود استفاده می‌کنند .که اغلب این سنگ به‌صورت اسلب برش داده می‌شود .از این سنگ در نمای داخلی حاشیه سنگ کف واحدهای لوکس تجاری و مسکونی استفاده می‌شود .

سنگ مرمریت رویال کلاسیک

معادن سنگ مرمریت رویال کلاسیک در استان کرمان واقع‌شده است.

این سنگ دارای بافت نرمی می‌باشد که فسیل‌های موجود در آن توانسته زیبایی خاصی به سنگ ببخشد . معمولاً سنگ رویال کلاسیک به‌صورت چرمی فرآوری می‌شود از این سنگ می‌توان برای دیواره راه‌پله‌ها ، دیوار پارکینگ ، و نمای داخلی استفاده می‌شود .

سنگ مرمریت رویال گری

معادن سنگ مرمریت رویال گری واقع در استان فارس شهرستان نیریز می‌باشد.

سنگ مرمریت رویال گری در دورنگ طوسی روشن و طوسی تیره می‌باشد و این سنگ معمولاً به‌صورت تایل و اسلب فرآوری می‌شود این سنگ زیبا برای کف و دیوارهای لابی ، سرویس لوکس می‌توان استفاده کرد .

سنگ مرمریت سائین

معدن این سنگ در استان زنجان واقع‌شده است.

سنگ مرمریت سائین دارای تم کرم تیره تا بژ بارگه‌های کریستالی سفید می‌باشد سنگ مرمریت سائین یک سنگ جدید می‌باشد که به‌تازگی وارد بازار شده است به‌طورکلی در نمای داخلی ساختمان ، سنگفرش ، سنگ پله و دیوارها استفاده می‌شود

معادن سنگ مرمریت صلصالی

معادن سنگ مرمریت صلصالی در استان اصفهان شهرستان خور و بیابانک واقع است.

این سنگ دارای زمینه کرم روشن و یاسی بارگه‌های شبیه نوار قلب است جهت استحکام بخشیدن و افزایش جلاپذیری از رزین و اپوکسی استفاده می‌کنند از سنگ صلصالی می‌توان برای کف لابی هتل‌ها ، کف راه‌پله و دیواره‌ها ، کف واحدهای تجاری و مسکونی استفاده می‌کنند.مرمریت صلصالی سفید ممتاز

خرید سنگ مرمریت صلصالی سفید ممتاز

سنگ مرمریت سفید سبزوار

معادن سنگ مرمریت سفید سبزوار در استان خراسان رضوی شهرستان سبزوار واقع‌شده است.

این سنگ دارای زمینه سفید مایل به طوسی می‌باشد . که در سورتهای سوپر و ممتاز آن دارای روشن کاراملی می‌باشد سنگ مرمریت سفید سبزوار شباهت زیادی به سنگ مرمریت لته ترکیه دارد . این سنگ مقاومت خوبی دارد و جذب آب پایینی دارد . از این سنگ می‌توان در کف لابی هتل‌ها ،سنگ کف واحدهای تجاری و مسکونی ،نمای داخلی ساختمان استفاده می‌شود

سنگ مرمریت سمیرم

معدن این سنگ در استان اصفهان شهرستان سمیرم واقع‌شده است .

این سنگ جز دسته سنگ‌های آهکی و سفید می‌باشد این سنگ از تراکم بالا برخوردار است . سنگ سمیرم رنگ روشن یکنواختی دارد . سنگ سمیرم به‌صورت صیقلی ، تیشه‌ای ،و چرمی فرآوری می‌شود . از این سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان ، دیواره پله‌ها و دیواره پارکینگ استفاده کرد.