در این مطلب قصد داریم تا به معرفی بازارهای سنگ تهران بپردازیم.
کشورمان ایران از لحاظ معادن سنگ‌های طبیعی بسیار غنی بوده و از دیرباز تاکنون استفاده از سنگ ساختمان جزء جدا نشدنی معماری ایران به شمار می‌آید. همچنان که می‌توان آثار سنگ‌های به جا مانده را در بناهای تاریخی ایران باستان مشاهده نمود. حال اگر برای خرید سنگ مورد نظر خود مستقیماً به کارخانه سنگبری مراجعه نمایید، با تنوع کمتری از سنگ‌های تولیدی آن کارخانه مواجه خواهید شد، ولی در یک انبار و یا بازار سنگ با سنگ‌های متفاوت از نظر جنس، کیفیت، رنگ و طرح رو به رو هستید.

یکی از چالش‌های بزرگی که خریداران سنگ‌های ساختمانی در تهران با آن مواجه می‌شوند، جستجوی مراکز خرید و فروش انواع سنگ ساختمانی می‌باشد. فرقی نمی‌کند که به دنبال سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن و یا مرمر و غیره باشید، در بازارهای سنگ تهران به همه آنها در انواع مختلف دسترسی خواهید داشت. به همین خاطر تلاش کردیم تا لیستی از این بازارها را برای شما آماده کنیم.

بازارهای سنگ تهران
بازارهای سنگ تهران

علل خرید سنگ از بازارهای سنگ تهران

خرید سنگ ساختمانی با توجه به تنوع بسیار بالای آن قطعاً کاری سخت و دشوار خواهد بود. بازارهای سنگ در واقع پل ارتباطی میان خریداران سنگ و کارخانه‌های سنگبری به شمار می‌آیند. همانطور که اشاره شد، تهران دارای بازارهای سنگ در نقاط مختلف شهر است. مصرف‌کنندگان سنگ‌های ساختمانی برای خرید سنگ مورد نظرشان یا مستقیماً به کارخانه‌های سنگبری مراجعه کرده و یا به دلیل بعد مسافت و تنوع کم تولیدات هر کارخانه، به بازارهای سنگ مراجعه می‌کنند. این بازارها در کلان شهرها، به صورت مجتمع و بازار سنگ هستند و در شهرهای کوچکتر به صورت انبارهای سنگ در حاشیه شهرها مشغول به فعالیت می‌باشند. فروش سنگ طبیعی در غرفه‌های یک بازار سنگ به مراتب بیشتر از انبارهای سنگ است و اغلب خریداران ترجیح می‌دهند به جای مراجعه به چندین نمایشگاه یا انبار مختلف، به یک بازار سنگ مراجعه کنند. در نهایت از بین تنوع بی‌شمار سنگ‌های طبیعی، سنگ دلخواه خود را خریداری کنند.

مزایای خرید سنگ از بازارهای سنگ تهران

همانطور که پیشتر اشاره کردیم خرید سنگ از بازارهای بزرگ دست شما را در انتخاب سنگ‌ها باز می‌گذارد. علاوه بر این، دارای مزایای فراوانی است که به این مزایا اشاره می‌کنیم.

لیست بازارهای سنگ تهران

در این بخش لیست کلی بازار سنگ تهران را برای شما مهیا کرده‌ایم.

شهرک صنعتی شمس آباد

اتوبان قم-تهران، بعد از فرودگاه امام، شهرک صنعتی شمس آباد

دسترسی به بازار سنگ شمس آباد شاید به ظاهر دور به نظر برسد اما از عوارضی تهران – قم تنها بیست دقیقه فاصله دارد. در این بخش نیز می‌توانید فهرست سنگبری های شمس آباد را پیدا کنید.

بازار سنگ غرب تهران

انتهای اتوبان حکیم

بازار سنگ شمال تهران

اقدسیه، انتهای بلوار ارتش، جنب مخابرات

بازار سنگ پایتخت

اتوبان اشرفی اصفهانی، نرسیده به مرزداران، انتهای خیابان عرب حسینی

بازار سنگ مرکزی تهران

خیابان فدائیان اسلام، تقاطع بعثت

بازار سنگ فاطمیه

تهران، خیابان فداییان اسلام، نرسیده به بزرگراه آزادگان

بازار سنگ البرز

اتوبان بابایی و روبروی شهرک امید

بازار سنگ شورآباد

جاده قدیم قم، جاده کهریزک، شهرک صنعتی شورآباد

شهر سنگ

جاده قدیم قم، روبروی شهرداری باقرشهر

بازار سنگ شمال شرق (ارتش)

انتهای اتوبان ارتش

بازار سنگ شمال شرق (بابایی)

بزرگراه بابایی، روبروی بزرگراه باقری، جنب پمپ بنزین، بازارسنگ شمال شرق تهران

بازار سنگ ایران

خیابان فداییان اسلام، جنب پمپ گاز خیابان وفا