تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

0 امتیاز از 0 رای

سنگ طلایی و کاربرد آن در ساختمان‌سازی

سنگ طلایی
296
1629
27 خرداد 1400
نویسنده مطلب: مدیر

یکی از مزیت‌هایی که در سنگ‌های ساختمانی دیده می‌شود وجود تنوع در آنها می‌باشد. این سنگ‌ها با طرح و رنگ‌های […]

توضیحات

یکی از مزیت‌هایی که در سنگ‌های ساختمانی دیده می‌شود وجود تنوع در آنها می‌باشد. این سنگ‌ها با طرح و رنگ‌های مختلفی که دارند در بین سازندگان بسیار جذاب هستند. از بین این سنگ‌ها، سنگ طلایی که به عنوان سنگ گلدن نیز شناخته می‌شود، از محبوبیت خاصی برخوردار است. این سنگ در ابعاد و انواع مختلفی موجود است و هر کدام می توانند کاربردهای مخصوص به خود را داشته باشند.

ویژگی‌های سنگ ساختمانی طلایی

سنگ طلایی را به وسیله چند ویژگی می توان تعریف کرد. این مشخصه‌ها که معرف سنگ‌های گلدن هستند، شامل شهر محل استخراج، نام معدن، نوع سنگ و رنگ آن می‌باشد. با توجه به این ویژگی‌ها می‌توانید سنگ گلدن را به راحتی شناسایی کنید و آن را خریداری نمایید. سنگ گلدن به سنگی گفته می‌شود که در بافت خود دارای رگه و خطوط طلایی باشد. این خطوط طلایی در سنگ‌هایی که رنگ زمینه‌ای مشکی یا قهوه‌ای دارند، بیشتر یافت می‌شود. برای آشنایی هر چه بیشتر با این سنگ ساختمانی به بررسی انواع سنگ‌های ساختمانی طلایی که در بازار موجود هستند، خواهیم پرداخت.

سنگ مرمریت گلدن بلک کاشان

این سنگ دارای تم مشکی و گاهی قهوه‌ای می‌باشد. سنگ مرمریت گلدن بلک در ابعادی مانند اسلب و تایل و یا طولی در بازار یافت می‌گردد. این سنگ با زیبایی خاص و منحصر به فردی که دارد در بخش طراحی داخلی به وفور استفاده می‌شود. از این سنگ زیبا در دیوارهای نمای داخلی و کفپوش نیز استفاده می‌کنند. سنگ مرمریت گلدن بلک، با جذب آب پایینی که دارد، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سرویس‌های بهداشتی باشد. قیمت سنگ گلدن بلک را میزان رگه‌های موجود در آن مشخص می‌کند. هرچه رگه‌های  موجود در این سنگ کمتر بوده و یکدست‌تر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. فسیل‌هایی که در بافت سنگ وجود دارد نیز، یک عامل مهم دیگر در تعیین قیمت محسوب می‌شود.

سنگ مرمریت گلدن گلکسی

مرمریت گلدن گلکسی تم رنگی مشکی دارد و دارای رگه‌های سفید و طلایی می‌باشد. در برخی از سورت‌های سنگ گلدن گلکسی رنگ زمینه قهوه ای نیز به چشم می‌خورد. در نمونه‌های مختلف این سنگ، میزان رگه‌های طلایی، متفاوت بوده و این موضوع باعث اختلاف قیمت بین آنها می‌شود. این سنگ از مقاومت بالایی نیز برخوردار بوده و همچنین جذب آب پایینی دارد. این سنگ، کاربردهای متعددی در داخل و خارج ساختمان دارد. از این سنگ به علت زیبایی منحصر به فردی که دارد در کفپوش‌های هتل‌های لوکس و رستوران‌ها و ساختمان‌ها استفاده می کنند.

سنگ مرمریت طلایی

مرمریت گلدن کلاسیک

سنگ مرمریت گلدن کلاسیک به صورت کلی از معادن استان اصفهان، شهرستان میمه استخراج می‌شود. این سنگ دارای تم رنگی طلایی و صورتی است. از عمده کاربردهای این سنگ، می‌توان به استفاده در فضای داخلی ساختمان، قاب دور آسانسورها، لابی و غیره اشاره کرد. این سنگ دارای ساب پذیری بالایی بوده و این ویژگی می‌تواند به زیبایی آن بیافزاید. سایر کاربردهای این سنگ دقیقا مشابه سنگ‌های طلایی دیگر می‌باشد.

سنگ گلدن رز اردستان

یکی دیگر از سنگ‌های زیبا و بی‌نظیر ساختمانی در رنگ طلایی، سنگ گلدن رز اردستان است. این سنگ دارای تم رنگی قرمز است  و می‌توانید در رگه‌های آن رنگ سفید و طلایی را به خوبی مشاهده کنید. به کار بردن این سنگ در نمای داخلی ساختمان می‌تواند کمک شایانی به زیباسازی ساختمان شما نماید. این سنگ به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد، در ابعاد مختلف مانند اسلب به کشورهای دیگر صادر می‌گردد. اگر بخواهیم از کاربردهای گلدن ‌رز اردستان نام ببریم، می توانیم به استفاده در نمای داخلی، کفپوش، دیوارپوش‌ها و ساخت لوازم دکوراتیو اشاره کنیم. از این سنگ در ساخت مصنوعات سنگی نیز استفاده می‌کنند.

سنگ تراونیکس طلایی گلدن وود

سنگ گلدن وود، با نام  سنگ مرمر طرح چوب نیز شناسایی می‌شود. رنگ زمینه این سنگ مایل به زرد بوده و در بافت آن رگه‌هایی به رنگ طلایی و قهوه‌‌ای دیده می‌شود. همانطور که می‌دانید سنگ تراونیکس، ترکیبی از سنگ مرمریت و تراورتن است. نکته جالبی که در این سنگ وجود دارد این است که، رگه‌های طلایی رنگ در قسمت تراورتن این سنگ می‌باشد. این سنگ را به طرق مختلفی در سنگبری‌ها فرآوری می‌کنند و همچنین می‌توان از سایز اسلب آن در طرح‌های بوک مچ و فور مچ استفاده کرد. قیمت سنگ گلدن وود را ضخامت، طرح موجود در آن و ابعادش مشخص می‌کند.

خرید سنگ ساختمانی طلایی

همانطور که تا به اینجا دیدید سنگ‌های طلایی، دارای کاربردهای گوناگونی هستند. به همین دلیل سازندگان و طراحان زیادی به دنبال تهیه و استفاده از این سنگ در ساختمان‌های خود هستند. می‌توان گفت خوشبختانه در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور این سنگ ساختمانی زیبا قابل خریداری می‌باشد. یکی از سنگبری‌هایی که می‌توان به عنوان بهترین تامین کننده سنگ نام برد، سنگبری آتاسنگ است.

حال موضوع مهم در خرید انواع سنگ طلایی، قیمت آن می‌باشد. همانند سایر سنگ‌ها، عوامل موثر بر قیمت سنگ طلایی نیز متنوع‌اند. کیفیت سنگ یکی از عوامل مهم  در تعیین قیمت سنگ می‌باشد. مسلماً هرچه کیفیت فرآوری سنگ بالاتر باشد، دارای قیمت بیشتری خواهد بود. نوع سنگ ساختمانی نیز باعث تغییر در قیمت آن می‌شود. به طور مثال امکان دارد قیمت سنگ گرانیت طلایی با مرمریت یا تراورتن طلایی متفاوت باشد. یکنواختی و یکدستی سنگ، عامل بعدی در قیمت سنگ است. هرچه سنگ گلدن یکدست‌تر و صاف‌تر باشد، قیمت بیشتری نسبت به سایر سورت‌های آن سنگ خواهد داشت. ابعاد هم می‌تواند قیمت این سنگ را تغییر دهد، چرا که هرچه ابعاد سنگ طلایی بزرگتر باشد سنگ گران‌تر خواهد بود.

 دستگاه‌های مورد استفاده در صنعت سنگ

دستگاه‌های مورد استفاده در صنعت سنگ

4دقیقه مطالعه

20 آذر 1400

 تفاوت سنگ مرمریت با سنگ چینی

تفاوت سنگ مرمریت با سنگ چینی

10دقیقه مطالعه

19 دی 1400

Be the first to write a review

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا می دانید
آتاسنگ به سراسر ایران ارسال رایگان دارد

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

مطالب مشابه دیگر