تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

سنگ تراورتن لوشان

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

سنگ تراورتن لوشان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سنگ تراورتن لوشان یکی از مطرح‌ترین سنگ‌های ساختمانی جهت به کاربردن در نمای ساختمان می‌باشد. این سنگ با مزیت و ویژگی‌های فراوانی که دارد توانسته جایگاه خاصی در بین معماران و سازندگان به خود اختصاص دهد. در ادامه با این سنگ پرکاربرد بیشتر آشنا خواهید شد.

سنگ تراورتن لوشان

سنگ تراورتن لوشان دارای زمینه کرم روشن تا بژ می‌باشد. این سنگ نیز مانند سایر سنگ‌های تراورتن به دو صورت موج‌دار و بی‌ موج  برش داده می‌شود. این سنگ از لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی به سنگ‌های تراورتن حاجی آباد، سنگ تراورتن سلماس و سنگ تراورتن تکرم تکاب دارد. به همین دلیل نیز می‌تواند جایگزین خوبی برای این مدل سنگ‌ها در نمای ساختمان یا بخش‌های داخلی باشد.

عموماً از سنگ‌هایی با تم رنگ کرمی در ساخت نماهای رومی استفاده می‌کنند. این سنگ نیز با رنگ کرمی که دارد می‌تواند گزینه بسیار مناسبی جهت به کارگیری در این سبک نما باشد. همانطور که می‌دانید اولین جایی که از ساختمان دیده می‌شود نمای ساختمان است. پس این قسمت برای سازندگان دارای اهمیت زیادی است. تراورتن لوشان به علت رنگ بی‌نظیری که دارد، شکوه و جلوه خاصی به نمای ساختمان شما می‌دهد.

کاربرد سنگ لوشان

معمولاً سنگ‌های تراورتن بیشتر در نمای ساختمان به عنوان نمای اصلی به کار برده می‌شوند. سنگ تراورتن لوشان نیز با دارا بودن ویژگی‌های سنگ نما، برای این قسمت از ساختمان به وفور استفاده می‌شود. از سایر کاربردهایی که این سنگ ساختمانی دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استفاده در دیوارهای داخلی ساختمان
  • کاربرد در  نمای بیرونی
  • کاربرد در نمای رومی و کلاسیک
  • استفاده در نمای داخلی ساختمان
  •  کاربرد در ساخت مصنوعات دکوراتیو

علاوه بر سنگ‌هایی که در قسمت‌های قبلی ذکر شد و شباهت زیادی به سنگ‌های تراورتن لوشان داشتند، می‌توان سنگ های مشابه دیگری مانند تراورتن ترشاب، تراورتن کرم دماوند، تراورتن کرم دامغان و تراورتن کرم ورتون را نام برد.

معدن سنگ لوشان

معدن سنگ تراورتن خوش رنگ و زیبای لوشان، در روستای جیرنده شهر لوشان، که در استان گیلان قرار دارد، واقع شده است. سنگ‌های خامی که از این معدن خارج می‌شوند به سنگبری‌های مختلف در اقصی نقاط ایران ارسال شده و در آن سنگبری‌ها فرآوری می‌گردند. این سنگ پس از فرآوری، به سورتهای مختلفی که شامل سورت سوپر، ممتاز، درجه یک و نهایت سورت ضعیف است، تقسیم بندی می‌شوند.

قیمت سنگ لوشان

عوامل موثر بر قیمت سنگ‌های ساختمانی مانند هر کالا و محصول دیگری بسیار متفاوت هستند. در مورد قیمت سنگ لوشان نیز عواملی مثل ابعاد سنگ، ضخامت آن، کیفیت فرآوری و درجه سنگ می‌توانند در کاهش و افزایش قیمت تاثیر بسزایی داشته باشند. به عنوان مثال هر چه سنگ لوشان دارای ابعاد بزرگتری باشد، قاعدتاً از سنگ خام بیشتری استفاده کرده است. در نتیجه قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

مورد بعدی درجه بندی سنگ است. همانطور که در بندهای قبلی نیز ذکر شد، سنگ دارای درجه بندی‌های مختلفی از لحاظ کیفیت می‌باشد. طبیعتاً هر چه کیفیت سنگ به درجه سوپر نزدیک‌تر باشد، قیمت بیشتری دارد. ضخامت سنگ هم در قیمت می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند. هرچه ضخامت سنگ مورد نظر به میزان استاندارد نزدیک‌تر باشد، قیمت بیشتری خواهد داشت.

سنگ تراورتن لوشان در آتاسنگ

سنگبری آتاسنگ در نظر دارد تا طبق نیاز مشتریان خود سنگ‌های مرمریت و تراورتن را عرضه نماید. از آنجا که سنگ تراورتن لوشان از پرمصرف‌ترین و پرطرفدارترین سنگ‌های تراورتن کرم است، سنگبری آتاسنگ این سنگ را با ابعاد مختلف در مجموعه خود برش داده و با سورت و رنگ‌های مختلفی به مشتریان خود عرضه می‌دارد. یک مزیت و ویژگی مهم در سنگبری‌ها که باعث جذب مشتری برای آنها می‌شود، تولید مداوم از یک سنگ مورد نیاز مشتری است. سنگ لوشان از آن دسته از سنگ‌هایی است که در آتاسنگ همواره به تولید آن ادامه داده می‌شود و جایی برای نگرانی جهت کمبود این سنگ باقی نخواهد ماند.

 

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جست و جو های محبوب

سنگ تراورتن یزد
سنگ تراورتن یزد

سنگ بر اساس کاربرد