تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

0 امتیاز از 0 رای

روشویی سنگی و دانستنی‌هایی درباره آن

روشویی سنگی
296
1392
25 آذر 1400
نویسنده مطلب: مدیر

یکی از روشویی‌هایی که خاص، زینتی و کاربردی است روشویی سنگی می باشد امروزه این روشویی‌ها به یکی از پرکاربرد […]

توضیحات

یکی از روشویی‌هایی که خاص، زینتی و کاربردی است روشویی سنگی می باشد امروزه این روشویی‌ها به یکی از پرکاربرد ترین و پرطرفدارترین روشویی‌ها تبدیل شده‌اند. دلیل این موضوع نیز زیبایی و تنوع بالای این نوع روشویی‌ها می‌باشد. سنگ‌های طبیعی از گذشته تا به امروز مورد استفاده بشر قرار گرفتند. ترکیب این سنگ‌های طبیعی رنگارنگ با دکوراسیون داخلی منازل نیز بسیار منحصر به فرد خواهد شد. همچنین استفاده از آن‌ها در سرویس‌های بهداشتی نیز یک گزینه فوق العاده به نظر می‌رسد.

ویژگی‌های روشویی سنگی

روشویی‌های ساخته شده از سنگ را با کانی‌های سنگ‌های مناسبی می‌سازند که در امر شستشو مقاوم و بادوام باشند و طول عمر بیشتری داشته باشند. مقاومت در مقابل آب یکی از نکات اصلی در انتخاب سنگ‌ها براس ساخت روشویی می‌باشد. این سنگ‌ه دائما در مجاورت با آب قرار دارن پس حتما می‌بایست مقاومت کافی در مقابل آب داشته باشند

 نکته مهم دیگر در انتخاب نوع سنگ مناسب برای سرویس بهداشتی، داشتن سطح صاف و صیقلی و بدون خلل و فرج است. اگر سطح سرویس بهداشتی سنگی  صاف و یا متخلخل باشد، بستری برای تجمع آلودگی‌ها فراهم می‌کند. استحکام سنگ مورد استفاده برای این منظور نیز از دیگر ویژگی‌های یک سنگ مناسب برای روشویی است، که حتماً باید در زمان خرید به آن دقت کافی داشته باشید. زیرا قرار است مدت زمان زیادی از این روشویی استفاده شود و باید حتما ازً استحکام خوبی برخوردار باشد.

انواع سنگ مناسب روشویی

بر اساس ویژگی‌هایی که در بند قبل برای روشویی سنگی ذکر شد، سنگ‌های به کار رفته در این محصول معمولاً شامل سه کانی کوارتز، مرمریت و گرانیت هستند. از نمونه سنگ‌های تشکیل شده با این نوع کانی‌ها می‌توان به پرشین سیلک، سیمکان، سنگ دهبید، اونیکس و غیره اشاره کرد. هر کدام از کانی‌های نامبرده شده دارای سنگ‌ها و ویژگی‌های مختص به خود می‌باشد که در ادامه با آن کانی‌ها آشنا خواهیم شد.

انواع سنگ مناسب روشویی
انواع سنگ مناسب روشویی

کوارتز

دومین عنصر رایج و فراوان در سطح زمین، سنگ کوارتز است. سنگ کوارتز سختی بسیار زیادی دارد و همین موضوع باعث شده تا در برابر ضربه، رطوبت و آب مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهد. کانی کوارتز در رنگ‌های مختلفی به چشم می‌خورد، که اکثر آنها به رنگ روشن هستند. در کانی کوارتز هرچه رنگ آن شفاف‌تر باشد، ارزش آن سنگ بیشتر است. نکته‌ای که در مورد کوارتر وجود دارد این است که نمونه‌های رگه‌دار و بافت‌دار نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند.

مرمریت

یکی از چشم نوازترین و زیباترین کانی‌ها مرمریت‌ها می‌باشند. این کانی در انواع روشویی‌ سنگی بسیار لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کانی در طیف رنگی روشن تا تیره و در سورت‌های صاف و براق موجود می‌باشد. سنگ‌های مرمریتی که بافت تیره‌تری دارند و در روشویی به کار برده می‌شوند،  باید در ضربه خوردن و یا خش برداشتن آنها توجه ویژه‌ای داشته باشیم. مقاومت سنگ‌های مرمریت در مقابل مواد اسیدی پایین است، پس باید در نظافت و شستشوی این سنگ از مواد غیر اسیدی استفاده شود.

گرانیت

از پرطرفدارترین سنگ‌ها برای ساخت روشویی می‌توان به سنگ گرانیت اشاره کرد. کانی‌های مختلفی که در این سنگ وجود دارذ، باعث ایجاد تنوع بالایی در این نوع سنگ شده‌اند. سنگ‌های گرانیتی تم رنگی روشن تا تیره و ساده یا رگه‌دار را به کلی شامل می‌شود. وجود این تنوع ما را در انتخاب آزادانه‌تر می‌کند. به دلیل تنوع موجود در این سنگ، انواع سنگ گرانیت یک گزینه بسیار مناسب در ساخت روشویی‌های زینتی و خاص خواهد بود.

مزایای روشویی سنگی
مزایای روشویی سنگی

مزایای روشویی سنگی

این نوع روشویی نسبت به سایر روشویی‌ها، دارای مزیت‌های فراوانی می‌باشد. از جمله اینکه در برابر حرارت، خش و ضربه بسیار مقاوم است. وقتی سرویس‌های بهداشتی از جنس سنگ باشند نظافت آنها به راحتی صورت می‌گیرد. لعاب کاری که بر روی این سنگ‌ها انجام شده است رنگ آنها را ثابت نگه می‌دارد و از ورود خط و خش جلوگیری می‌نماید.

 وقتی در یک سرویس بهداشتی از سنگ طبیعی و ارگانیک استفاده شود، آن سرویس بهداشتی و روشویی می‌تواند حس خوبی در فرد استفاده کننده ایجاد کند. روشویی های سنگی دارای تحمل بار بیشتر و در نتیجه مقاوم‌تر هستند. از دیگر مزیت‌های این روشویی‌ها این است که دارای طرح‌ها و رنگهای بسیار متنوع هستند. این موضوع باعث می‌شود که مشتریان در انتخاب خود آزادی عمل داشته باشند و بتوانند تا حد امکان، مطابق سلیقه خود خرید کنند.

معایب روشویی سنگی

در کنار مزیت‌هایی که برای این نوع روشویی گفته شد، این روشویی دارای معایبی نیز می‌باشد. یکی از این معایب این است که اگر به هر دلیلی روشویی شما بشکند، دیگر امکان ترمیم آن وجود ندارد و یا خیلی به سختی ترمیم خواهد شد. بعلاوه روشویی و انواع سرویس بهداشتی ساخته شده از سنگ از قیمت بیشتری نسبت به سایر روشویی‌ها برخوردار می‌باشند، که این موضوع می‌تواند از معایب آن محسوب شود. وزن زیادی که این روشویی‌ها دارند، جابجایی آنها را سخت‌تر کرده است و باز هم به همین دلیل وزن بالا، تعویض این نوع روشویی‌ها نیز سخت خواهد بود. در برخی از انواع این روشویی‌ها به علت به کار بردن سنگ‌های طبیعی؛ ناهماهنگی‌هایی در طرح و نقشه روشویی دیده می‌شود که ممکن است از نظر برخی چندان زیبا نباشد.

 معرفی مهم‌ترین سنگ‌های صادراتی

معرفی مهم‌ترین سنگ‌های صادراتی

6دقیقه مطالعه

4 اردیبهشت 1400

Be the first to write a review

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا می دانید
آتاسنگ به سراسر ایران ارسال رایگان دارد

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

مطالب مشابه دیگر