تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

سنگ مناسب آسانسور

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

چه نوع سنگ‌هایی برای استفاده در آسانسور مناسب است؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

شاید شما هم هر زمان که وارد آسانسور می‌شوید، به بخش‌های داخلی و بیرونی آن دقت می‌کنید. سنگ‌های ساختمانی نقش بسزایی در ساخت دیوار و کف آسانسورها دارند. از سنگ‌ها به عنوان قاب سنگی دور آسانسور و یا برای کف آن استفاده می‌کنند. در واقع می‌توان گفت یکی از قسمت‌های ساختمان که استفاده از سنگ جهت زیباسازی در آن بسیار رایج است، آسانسورهای ساختمان می‌باشد. در این نوتشار قصد داریم تا به معرفی و بررسی انواع سنگ مناسب آسانسور بپردازیم.

انتخاب سنگ مناسب آسانسور

آسانسورها عموماً مکان‌های پرترددی هستند. گاهی مواقع نیز امکان دارد بار سبک یا سنگین توسط آسانسور جابه‌جا شود. از این رو جهت افزایش مقاومت آسانسور در مقابل تردد زیاد و فشارهای ممکن، باید از سنگ‌هایی استفاده کنید که دوام و استحکام بالایی داشته باشند. کف آسانسور نیز یکی از قسمت‌هایی است که باید به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشید. برای آسانسور باید سنگی را انتخاب کنید که سطح صاف و شفاف داشته باشد و در مقابل فشار لکه و ضربه، از خود مقاومت نشان دهد. نظافت کف آسانسور بسیار اهمیت دارد، پس سعی کنید سنگی را در این بخش به کار ببرید که به راحتی تمیز شود. سنگ‌های ساختمانی متعددی وجود دارند که برای به کارگیری در آسانسور مناسب هستند، در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

انتخاب سنگ مناسب آسانسور
انتخاب سنگ مناسب آسانسور

سنگ گرانیت یک سنگ مناسب آسانسور

یکی از بهترین و مناسب‌ترین انتخاب‌هایی که برای سنگ آسانسور می‌توانید داشته باشید، سنگ گرانیت است که بسیار مقاوم است و توانایی بالایی در تحمل ضربه و فشار دارد. این سنگ ماندگاری بالایی دارد و تمیز کردن و نظافت آن نیز به راحتی صورت می‌گیرد. سطح سنگ‌های گرانیت را درفرآوری بسیار شفاف و صاف می‌کنند، از این رو می‌تواند سنگ خوبی برای کف آسانسور نیز باشد. تنها عیبی که می‌توان از سنگ گرانیت به عنوان سنگ آسانسور گرفت، قیمت آن است. قیمت سنگ گرانیت بالاست و این موضوع می‌تواند هزینه نهایی پروژه شما را افزایش دهد.

سنگ مرمریت به عنوان سنگ مناسب آسانسور

از دیگر سنگ‌های ساختمانی که گزینه خوبی برای آسانسورها می‌باشد، می‌توان به سنگ مرمریت اشاره کرد. رنگ بندی سنگ مرمریت بسیار متنوع است. بعلاوه، این سنگ انواع مختلفی دارد و در طرح و رنگ‌های متنوع در بازار دیده می‌شوند. شما می‌توانید به سلیقه خود از یک نمونه از سنگ‌های مرمریت برای نمای داخلی آسانسور و یا به عنوان سنگ کف استفاده کنید. مهم‌ترین سنگ‌های مرمریت که می‌تواند نمای زیبایی در آسانسور ایجاد کند، سنگ‌های مرمریت دهبید مشکی و سنگ مرمریت مشکی نجف آباد هستند.

 این دو نمونه سنگ بهترین سنگ‌های صادراتی در کشور به شمار می‌روند. علاوه بر مواردی که ذکر شد، می‌توان در نمای آسانسور از سنگ‌های خارجی نیز استفاده کرد. انواع سنگ‌های مرمریت وارداتی که برای آسانسور مناسب هستند، شامل سنگ مرمریت لته ترکیه، سنگ مرمریت امپرادور دارک ترکیه و اسپانیا و سنگ مرمریت امپرادور ترکیه لایت می‌شود.

به کار گیری سنگ مرمر در آسانسورها

سنگ مرمر نیز با زیبایی خیره کننده‌ای که دارد یکی از انواع سنگ مناسب آسانسور است. این سنگ می‌تواند کف آسانسور و همچنین حاشیه‌های آن را به خوبی پوشش دهد. مرمر از مقاومت بالایی برخوردار است و به همین دلیل برای به کارگیری در کف آسانسور بسیار مناسب می‌باشد. سنگ مرمر برای لابی ساختمان هم مناسب است. می‌توان سنگ کف آسانسور و لابی ساختمان را از یک نوع مرمر استفاده کرد. سنگ‌های مرمر طبیعی را می‌توان در رنگ‌های عسلی، سفید، صورتی، سبز، مشکی، قهوه ای و دودی خریداری کرد.

نکات مهم نصب سنگ کف آسانسور
نکات مهم نصب سنگ کف آسانسور

نکات مهم نصب سنگ کف آسانسور

برای کف آسانسور معمولاً از سنگ‌های اسلب استفاده می‌کنند. سنگ اسلب کف آسانسور را در ابعادی مربعی و مستطیلی فرآوری می‌کنند. جهت نصب یا تعویض سنگ‌های کف آسانسور از افراد مجرب در این زمینه یاری بخواهید. در سنگ‌های کف آسانسور اندازه گیری اهمیت بسیاری دارد. در اسانسورهایی که امکان نصب سنگ و بردن آن به زیر قرنیز وجود دارد، یک سانتیمتر به اندازه سنگ افزوده می‌شود و طول و  عرض اضافه شده به زیر قرنیزها می‌رود.

در قسمت‌هایی که این امکان وجود نداشته باشد معمولاً ابعاد سنگ را حدود نیم سانتیمتر کوچکتر از ابعاد آسانسور برش می دهند. سپس برای اینکه شکافی در اطراف سنگ وجود نداشته باشد،  از نبشی‌های استیل برای پر کردن فضای خالی بین دیوار و سنگ استفاده می کنند.  از نکات مهم نصب سنگ مناسب آسانسور ، زیرسازی درست و اصولی آن است که توسط ورق کاری و پروفیل بندی انجام می‌گیرد. در صورت اجرای تمیز و حرفه‌ای این کار، امکان شکسته شدن سنگ های آسانسور به مرور زمان وجود ندارد.

قیمت سنگ کف و قاب آسانسور

همچون عوامل موثر بر قیمت سنگ ساختمانی، قیمت سنگ هایی که در قاب و کف آسانسور به کار برده می شوند نیز تحت تاثیر عوامل مختلفی است. اولین عامل، نوع سنگ مورد استفاده است. چرا که قیمت سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن و غیره با هم فرق دارد. ابعاد سنگ نیز در قیمت آن تاثیر مستقیمی دارد.  هرچه عرض قاب دور آسانسور بیشتر باشد، نیاز به سنگ بیشتری احساس شده و قاعدتاً هزینه‌های بیشتری نیز به وجود خواهد آمد. نوع فرآوری سنگی که می‌خواهید از آن جهت آسانسور استفاده کنید نیز مهم است. سنگ‌های کف آسانسور به صورت چرمی براق یا مات و یا ساییده براق یا مات و یا به روش‌های دیگر فرآوری می‌شوند. هر کدام از این فراوری‌ها هزینه مختلفی داشته و در نتیجه این هزینه‌ها بر قیمت سنگ تأثیرگذار خواهند بود.

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *