تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

0 امتیاز از 0 رای

سنگ تراورتن آتشکوه سوپر

سنگ تراورتن آتشکوه سوپر
296
1666
18 اردیبهشت 1400
نویسنده مطلب: مدیر

سنگ تراورتن آتشکوه سوپر جزء خیره کننده ترین و با کیفیت‌ترین تراورتن‌ها می‌باشد.

توضیحات

سنگ تراورتن آتشکوه سوپر جزء خیره کننده ترین و با کیفیت‌ترین تراورتن‌ها می‌باشد. این تراورتن نه‌تنها در ایران معروف است بلکه دارای شهرت جهانی است. به همین دلیل سنگ آتشکوه به یکی از سنگ‌های مهم صادراتی تبدیل شده است. از سنگ آتشکوه به علت دارا بودن رنگ سفید و یکدستی به علاوه ساب عالی استفاده‌های زیادی در ساختمان سازی می‌شود.

تراورتن آتشکوه سوپر

سنگ تراورتن آتشکوه سوپر بدون شک از بهترین و زیباترین سنگ‌هایی است که در نمای ساختمان‌های لوکس به کار برده می‌شود. این سنگ با تم سفید و موج‌های زیبا و منظمی که دارد یکی از معروف‌ترین سنگ‌های تراورتن سفید به شمار می‌آید. سنگ آتش کوه به دلیل ویژگی‌های فیزیکی خوبی که دارد از بهترین تراورتن‌های حال حاضر بوده و اکثر طراحان و سازندگان از آن در نمای ساختمان خود استفاده می‌کنند. سنگ تراورتن آتش کوه معمولاً به صورت بی‌موج و موج دار در ابعاد ۴۰ طولی و یا در ابعاد اسلب برش داده می‌شود.  این سنگ ساختمانی مانند سایر سنگ‌ها دارای سورت‌های مختلفی می‌باشد، درجات ضعیف‌تر این سنگ دارای رگه‌های صورتی و سیاه است.

مزایای سنگ تراورتن آتشکوه

سنگ آتشکوه رنگ زیبا و جذابی دارد و از سنگ‌های حاجی‌آباد روشن تر و تمیزتر است. برای برش سنگ تراورتن آتشکوه سوپر جهت جلوگیری از پرت و برش دقیق از دستگاه‌های اره بُر استفاده می‌کنند.  از تراورتن آتش کوه بی‌موج به دلیل یک دستی و زیبا بودن در نماهای رومی و کلاسیک بسیار استفاده می‌شود. این سنگ از تراکم مناسب و ساب بالایی برخوردار است. تخلخل آتشکوه جهت قرارگیری در نما بسیار مناسب می‌باشد و دیگر نیازی به اسکوپ کردن این سنگ نیست. درجات ممتاز این سنگ ساب و رنگ عالی و خیره کننده‌ای دارند که در نمای ساختمان به خوبی خود را نشان می‌دهد. نظافت و نگهداری از این سنگ بسیار راحت است. استخراج و فرآوری این سنگ داخل کشور انجام می‌شود بنابراین دسترسی به آن آسان خواهد بود.

کاربرد سنگ تراورتن آتشکوه سوپر

سنگ تراورتن آتشکوه در ابعاد مختلفی برش داده شده و این موضوع باعث می‌شود که بتوانید از این ابعاد در بخش‌های مختلف ساختمان استفاده کنید. از جمله موارد استفاده از این سنگ می‌توان موارد زیر را نام برد.

-  به دلیل زیبایی و رنگ ‌روشن قابل استفاده در نمای اصلی، نماهای رومی و مدرن است.

- برای دیزاین و زیبا سازی دیوارهای داخلی یا همان نمای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

- در ساخت محصولات دکوراتیو و مصنوعات ساختمانی به کار برده می‌شود.

- به صورت کوپ سنگ خام به سایر کشورها صادرات می‌شود.

- جهت محوطه سازی ساختمان‌ها از این سنگ به وفور استفاده می‌کنند.

- از درجات پایین‌تر سنگ آتشکوه برای ساخت نماهای فرعی که زیاد در معرض دید نیستند استفاده می‌شود.

قیمت روز سنگ تراورتن

 

قیمت سنگ تراورتن آتشکوه سوپر

سنگ تراورتن آتشکوه جزء لوکس‌ترین و بی‌نظیرترین سنگ‌های تراورتن است و هیچ‌گونه مشابه خارجی برای آن وجود ندارد. به همین علت از این نمونه سنگ تراورتن در پروژه‌های لوکس و گران قیمت استفاده می‌کنند. قیمت سنگ تراورتن آتش کوه سوپر به عوامل مختلفی مانند رنگ روشن، هاله‌های موجود در آن، رگه، نوع فرآوری سنگ و کیفیت تولید آن بستگی خواهد داشت. در خرید سنگ تراورتن آتشکوه هرچه سنگ انتخابی شما روشن‌تر و بدون هاله باشد قیمت آن سنگ بالاتر خواهد بود.

ضخامت سنگ نیز یک عامل مهم در تعیین قیمت سنگ آتشکوه است چرا که سنگ تراورتن آتشکوه سوپر معمولاً به‌عنوان سنگ نمای ساختمان به کار برده می‌شود و به منظور جلوگیری از سقوط سنگ برای به کار بردن صحیح در نما، سنگ شما باید ضخامت مناسب و دقیقی داشته باشد.  ابعاد نیز یک عامل موثر بر قیمت است. این سنگ چنانچه به صورت اسلب برش داده شود به دلیل کیفیت بالاتر و استفاده بیشتر از سنگ خام و به دلیل اره بر بودن آن گران‌تر خواهد بود. اگر در فرآوری سنگ نیز از رزین و ساب مرغوب‌تری استفاده شود، بر قیمت سنگ تأثیرگذار خواهد بود. می‌توانید با‌کیفت‌ترین نوع  سنگ آتشکوه را در سنگبری آتاسنگ با ساب عالی در ابعاد مختلف خریداری نمایید.

معدن سنگ آتشکوه

معدن سنگ آتشکوه در سه کیلومتری شرق شهر نیم ور محلات استان مرکزی قرار گرفته است. این معدن ابتدا توسط زنده یاد آقای قنبر رحیمی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. این معدن با استخراج سالیانه بیش از ۵۰۰ هزار تن سنگ آتشکوه جز معادن فعال و پرکار ایران می‌باشد. سنگ آتشکوه را از چندین سینه کار مختلف استخراج می‌کنند که از مهمترین سینه کارها می توان به معدن شهاب سنگ و معدن کمیته امداد اشاره کرد. پس از استخراج سنگ خام و ارسال آن به سنگبری‌ها، مراحل تولید و فرآوری سنگ ساختمانی بر روی آن صورت می‌گیرد. طبق رنگ و درجه و هاله‌هایی که روی سنگ پس از تولید وجود دارد آن را به سورت‌های مختلفی تقسیم می‌کنند که شامل سورت سوپر، ممتاز درجه یک و درجه دو می‌باشد. مسلماً نوع سوپر این سنگ از بهترین و با کیفیت‌ترین سورت‌های آن است.

 

Be the first to write a review

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا می دانید
آتاسنگ به سراسر ایران ارسال رایگان دارد

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

مطالب مشابه دیگر