تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

انواع سنگ مشاعات و کاربرد هر کدام

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

انواع سنگ مشاعات و کاربرد هر کدام

زمان مطالعه: 4 دقیقه

انواع سنگ مشاعات در آتاسنگ به فروش می‌رسد. سنگ‌های ساختمانی مصارف مختلفی در بخش‌های متعددی از ساختمان دارند اما برخی از سنگ‌ها با توجه به ویژگی‌هایی منحصربه‌فردی که دارند برای بخش خاصی از ساختمان استفاده می‌شوند. سنگ‌های ساختمانی به دو دسته سنگ‌های ساختمانی برای نمای بیرونی و سنگ ساختمانی برای مشاعات یا بخش‌های داخلی ساختمان تقسیم می‌شوند. تمامی این سنگ‌های ساختمانی باید از ویژگی‌هایی برخوردار باشند تا بتوانند برای استفاده در آن قسمت کاربردی باشند. سنگ‌هایی که دارای مقاومت بالا هستند و ظاهر زیبایی نیز دارند بهترین گزینه برای استفاده به‌عنوان سنگ‌ مشاعات می‌باشند.

ویژگی‌های سنگ مشاعات

انواع سنگ مشاعات که در بخش‌های داخلی یا مشاعات و حتی نمای بیرون استفاده می‌شود باید دارای ویژگی‌های زیر باشد.

  • این سنگ می‌بایست بدون ترک، شیار و پوسیدگی باشد.
  • سنگ ساختمانی خوب است که زیاد جاذب آب نبوده و تحمل بالایی در مقابل محیط‌های طبیعی و عوامل شیمیایی داشته باشد.
  • از بافت متراکم و مستحکمی برخوردار باشد تا به‌راحتی نشکند.

راحت‌ترین روش شناخت یک سنگ خوب این است که با یک شیء فلزی به آن ضربه بزنید اگر صدای شفاف شیشه بدهد این سنگ سالم و بدون ترک و شکستگی می‌باشد. سنگ طبیعی معمولی با بافت و رنگ خاص می‌باشد بنابراین در بین سنگ‌های طبیعی نمی‌توان دنبال سنگی یکدست و یک رنگ بود.

انواع سنگ مشاعات

سنگ‌هایی که دارای مقاومت بالا هستند و ظاهر زیبایی نیز دارند بهترین گزینه برای استفاده به‌عنوان سنگ‌های مشاعات می‌باشند. سنگ‌هایی مانند مرمریت، گرانیت، چینی و غیره به علت کیفیت و مرغوبیتی که دارند انتخاب مناسبی برای بخش‌های داخلی ساختمان به شمار می‌آیند. انواع سنگ‌های مرمریت و گرانیت را می‌توانید در مجموعه بزرگ آتاسنگ مشاهده کنید و با دریافت مشاوره از مدیران فروش این مجموعه بهترین سنگ مشاعات را برای ساختمان خود خریداری نمایید. این سنگ‌ها می‌توانند جلوه زیبایی در لابی‌ها، پاگردها، اطراف درب آسانسور، دیوارهای راه‌پله، دیوارهای پارکینگ و غیره ایجاد کنند.

سنگ مشاعات

انواع سنگ مشاعات برای پله و پاگرد

سنگ پله و پاگردها از مکان‌هایی هستند که مورد رفت‌وآمد بسیاری از افراد قرار می‌گیرند. بنابراین سنگی که در این قسمت استفاده می‌شود باید از مقاومت بالایی در مقابل ضربه و فشار و خراش برخوردار باشد. راه‌پله و پله‌ها بهترین مکان برای نصب سنگ گرانیت هستند، زیرا این سنگ از مقاومت بسیار بالایی در میان انواع سنگ مشاعات برخوردار است. برخی از افراد به علت زیبایی سنگ مرمر از این سنگ نیز برای پله و پاگردهای ساختمان خود استفاده می‌کنند. استفاده از سایر سنگ‌ها نیز برای پله و پاگردها پیشنهاد می‌شود اما به دلیل علت‌های ذکر شده برای سنگ پله حتماً سنگ پله باید سنگی مقاوم و محکم باشد.

سنگ مناسب برای کف ساختمان

همواره سنگ‌های ساختمانی بهترین کف‌پوش‌ها برای ساختمان به شمار می‌آیند. از جمله ویژگی‌هایی که سنگ‌های طبیعی را به بهترین کف‌پوش‌های ساختمانی تبدیل کرده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • رنگ طبیعی
  • مقاومت در برابر ضربه
  • ساب و جلا پذیری
  • زیبا و شکیل بودن
  • نگه‌دارنده گرما در سیستم گرمایش از کف

بهترین گزینه انواع سنگ مشاعات برای استفاده از سنگ‌ها برای کف ساختمان ، سنگ‌های مرمر می‌باشد.در کف ساختمان می‌بایست از سنگ مرغوبی استفاده کرد زیرا این بخش بیشتر از سایر فضاهای ساختمان رفت‌وآمد یا به‌اصطلاح  پاخور دارد. برای این بخش باید از سنگ‌هایی استفاده کرد که در برابر یخ‌زدگی و فشار، ضربه و خش مقاوم باشند. از سنگ‌های دیگر که می‌توان برای کف ساختمان استفاده کرد و جلوه بسیار خوبی نیز دارد سنگ‌های مرمریت پارادایس می‌باشند. علاوه بر رنگ روشنی که این سنگ  دارد می‌تواند باعث دل‌باز نشان دادن محیط خانه نیز شود.

سنگ مناسب برای نمای داخلی

برخی از سازندگان در دیواره‌های داخلی ساختمان خود برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا از سنگ‌های ساختمانی طبیعی استفاده می‌کنند. در این قسمت نیز استفاده از سنگ‌های تزیینی که به‌صورت اسلب و یا تایل موجود هستند رایج می‌باشد. امروزه با استفاده از ایده‌های نورپردازی در سنگ دکوراسیون‌های زیبا خلق می‌کنند. سنگ‌هایی مانند سنگ مرمر و تراونیکس‌ها که قابلیت عبور نور را دارند برای این قسمت گزینه بسیار مناسبی می‌باشند.

انواع سنگ مشاعات برای سرویس بهداشتی

در این قسمت از ساختمان باید از سنگ‌هایی که جذب آب بسیار کمی دارند استفاده شود. علاوه بر این ویژگی سنگ‌هایی که در سرویس بهداشتی استفاده می‌شوند باید از رنگ و طرح زیبایی برخوردار باشند و بتوانند زیبایی به این قسمت از ساختمان ببخشند. به هیچ عنوان استفاده از سنگ مرمر برای سرویس‌های بهداشتی و حمام توصیه نمی‌شود. زیرا این سنگ در برابر مواد شیمیایی بسیار ضعیف عمل خواهد کرد. از دیگر ویژگی‌هایی که سنگ مناسب برای سرویس و حمام باید داشته باشد مقاومت در برابر رطوبت و مواد شوینده می‌باشد. زیرا در این قسمت از مواد شوینده و شیمیایی بسیار استفاده می‌شود و این امر باعث از بین رفتن سنگ می‌گردد.

سنگ مناسب برای آشپزخانه

فضای آشپزخانه از دیگر بخش‌های مشاعات محسوب ‌می‌شود که از اهمیت ویژه ای نیز برای تمامی افراد برخوردار است. برای سنگ‌های روی کابینت و یا دیواره‌های آشپزخانه می‌توان از سنگ‌هایی مانند مرمر و یا گرانیت استفاده کرد. این دو سنگ ساختمانی از مقاومت بالایی نسبت به خراش و فشار و ضربه برخوردار هستند و به همین دلیل می‌توانند انتخاب خوبی برای این قسمت به شمار آیند. از بین این دو سنگ مرغوب و سایر سنگ‌های ساختمانی که برای آشپزخانه مناسب هستند، می‌توانید سنگ‌هایی که با دکوراسیون آشپزخانه شما همخوانی دارند را  انتخاب کنید تا آشپزخانه‌ای بی‌نظیر داشته باشید.

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *