تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

نمای خارجی ساختمان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قسمت‌ها در هر ساختمانی است. بنابراین باید در زمان خرید سنگ نما برای ساختمان خود بسیار دقت کنید. سنگ نما باعث افزایش عمر ساختمان شده و در زیبایی و جلوه‌گری ساختمان بسیار مؤثر است. معمولاً معماران سنگ تراورتن بدون موج را برای نمای ساختمان پیشنهاد می‌دهند. برای انتخاب بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان باید به رنگ کلی نما و بودجه‌ای که برای ساخت ساختمان در نظر گرفته‌اید، توجه داشته باشید.

معماران سنگ‌های ساختمانی طبیعی را به علت داشتن مقاومت و پایداری بسیار زیاد و تنوع در طرح و رنگ به مالکان پیشنهاد می‌دهند. سنگ تراورتن بهترین و مقاوم‌ترین سنگ نما است. اما سوال اینجاست، بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان کدام است؟

در بین سنگ‌های مختلف تراورتن، تعدادی از این سنگ‌ها در مقایسه با سایر سنگ‌ها برای نمای خارجی ساختمان مناسب‌تر می‌باشند. در زیر تعدادی از سنگ‌های تراورتن که برای نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، آورده شده است:

سنگ تراورتن عباس‌آباد

یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین سنگ‌های نمای ساختمان، سنگ تراورتن عباس‌آباد می‌باشد. سنگ عباس‌آباد در دسته سنگ‌های تراورتن سفید قرار دارد.

سنگ حاجی‌آباد معمولاً برای نمای ساختمان استفاده می‌شود. رنگ این سنگ سفید و شکلاتی می‌باشد که معمولاً زمینه روشن این سنگ برای نمای ساختمان کاربرد دارد. سنگ حاجی‌آباد معمولاً در نماهای رومی و کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت سنگ حاجی‌آباد در مقایسه با سایر سنگ‌های تراورتن بالاتر است.

تراورتن آتشکوه

سنگ تراورتن آتشکوه دارای رنگ روشن است و در دو نوع موج‌دار و بدون موج به بازار عرضه می‌شود. تراورتن موج‌دار معمولاً برای نمای مدرن و تراورتن بدون موج برای نمای رومی و نمای کلاسیک استفاده می‌شود. قیمت سنگ تراورتن آتشکوه بالا است، به همین علت معمولاً به صورت اسلب و به کمک اره برش داده می‌شود.

تراورتن سیلور

سنگ تراورتن سیلور نیز یکی از سنگ‌هایی است که در نما مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ زمینه این سنگ دودی است و هاله‌هایی از رنگ سفید در سطح خود دارد.

سنگ تراورتن سیلور اغلب رنگ زمینه تیره‌ای دارد و به صورت‌های موج‌دار و بدون موج در بازار یافت می‌شود. معمولاً پیمانکاران در بین تمام سنگ‌های تراورتن، سنگ تراورتن عباس‌آباد را به عنوان بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان به مالکان پیشنهاد می‌دهند.

بهترین سنگ تراورتن سفید برای نمای ساختمان

سنگ تراورتن سفید برای نمای ساختمان
سنگ تراورتن سفید برای نمای ساختمان

سنگ‌های تراورتن سفید معمولاً از معادن زیر استخراج می‌شوند:

 • عباس‌آباد
 • طبس
 • ابیانه
 • حاجی‌آباد
 • رامشه

از میان این معادن، سنگ تراورتنی که از معدن عباس‌آباد استخراج می‌شود، به مراتب مرغوب‌تر از سایر سنگ‌های تراورتن است. تراورتن سفید عباس‌آباد بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان است و در ساختمان‌سازی استفاده بسیار زیادی دارد. هرچه رنگ سنگ روشن‌تر و سفیدتر باشد، دارای مرغوبیت بیشتری است و قیمت آن نیز گران‌تر می‌باشد.

ویژگی‌های مهم تراورتن سفید عباس‌آباد

 • میزان تراکم بالا
 • ساب‌پذیری مناسب
 • داشتن انواع سورت

سنگ تراورتن سفید عباس‌آباد به علت زیبایی و جذابیت ظاهری بسیاری از طرفداران را به خود جذب کرده است. این سنگ نیز در انواع موج‌دار و بی‌موج به بازار عرضه می‌شود. نوع بی‌موج سنگ تراورتن سفید عباس در نماهای کلاسیک و رومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً از این سنگ در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • نمای ساختمان
 • ستون‌ها
 • نرده‌های سنگی

استفاده از سنگ تراورتن عباس‌آباد جلوه چشم‌نوازی به ساختمان شما می‌دهد. از تراورتن عباس‌آباد در فضای داخلی و نمای انواع ساختمان‌ها مخصوصاً ساختمان‌هایی که دارای نمای رومی می‌باشند، استفاده می‌شود. سنگ عباس‌آباد به دلیل داشتن زیبایی چشم‌نواز در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • مراکز تجاری
 • هتل‌ها
 • لابی‌ها
 • قاب آسانسور
 • نماهای مدرن

دلایل انتخاب سنگ تراورتن عباس‌آباد برای نما

دلایل متعددی وجود دارد که سنگ تراورتن عباس‌آباد را به عنوان مناسب‌ترین و زیباترین سنگ تراورتن برای نمای انواع ساختمان تبدیل کرده است. یکی از خصوصیات مهم سنگ نمای استاندارد، داشتن تخلخل در آن می‌باشد.

علاوه بر تخلخل، بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان باید در برابر تغییرات آب و هوایی نیز مقاوم باشد. سنگ تراورتن عباس‌آباد علاوه بر داشتن تخلخل بسیار زیاد، بعد از سنگ گرانیت، در رتبه دوم از لحاظ مقاوم بودن قرار دارد.

سنگ تراورتن عباس‌آباد از استحکام بالایی برخوردار است و در شرایط آب و هوایی سخت دوام زیادی دارد.این نوع سنگ در مناطق بسیار گرم و در برابر آفتاب شدید آسیب‌پذیر نمی‌باشد. همچنین، رطوبت، برف و باران باعث خراب شدن آن نمی‌شوند.

سنگ تراورتن عباس‌آباد به دلیل داشتن قیمت مناسب در مقایسه با سنگ‌های مشابه مانند مرمر و تنوع بالایی که دارد، به عنوان بهترین گزینه برای نما محسوب می‌شود.

 

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جست و جو های محبوب

سنگ تراورتن یزد
سنگ تراورتن یزد

سنگ بر اساس کاربرد