تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

ترکیب سنگ و چوب در طراحی داخلی ساختمان

زمان مطالعه: 5 دقیقه

متریال‌های مصنوعی بسیار زیادی در ساخت و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از متریال طبیعی همانند ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون داخلی بهره ببرند. اگرچه چوب و سنگ هر دو از عناصر معماری سنتی به حساب می‌آیند و جزء اولین مصالح ساختمانی هستند، اما ترکیب آنها یک فضای مدرن و نوستالژیک را ایجاد خواهد کرد. ترکیب این دو متریال تنها با به کارگیری در دیوار و سقف‌ها امکان پذیر نیست. بلکه بهتر است آن را در مبلمان و وسایل منزل هم استفاده نمایید. در این محتوا قصد داریم تا ترکیب این دو متریال در طراحی دکوراسیون ساختمان را شرح داده و تاثیر آن را عنوان نماییم تا آخر مطلب همراه ما باشید.

تاثیر سنگ در طراحی داخلی ساختمان

سنگ های ساختمانی، دارای بافت و رنگ منحصر به فرد و قدیمی هستند که امروزه یکی از پر کاربردترین مصالح به حساب می‌آیند. هرسنگ بادوام، با کیفیت بالا، زیبا و جاودان، یک محصول طبیعی منحصر به فرد است که توسط هزاران سال فرایندهای خاص زمین شناسی ایجاد می‌شود. به دلیل کیفیت و دوام عالی، از سنگ در طراحی داخلی ساختمان بیشتر استفاده می‌شود. هر سنگ طبیعی یک محصول طبیعی منحصر به فرد با رنگ مشخصی است. بزرگترین تاثیر و مزیت سنگ‌ها این است که می‌توانند تمام دکوراسیون‌ها را با سبک خود تکمیل نمایند. پس از این بابت نگرانی نیست. به عنوان نمونه، اگر قصد تزیین دیوار را دارید، می‌توانید از چندین نوع رنگ و اندازه سنگ بهره ببرید.

نقش ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون داخلی ساختمان

در قسمت پیش تلاش کردیم تا نقش خاص و منحصر به فرد سنگ‌ها را در طراحی داخلی ساختمان توضیح دهیم. حال بهتر است بدانید ترکیب این دو متریال با هم چه تاثیر و نقشی را در طراحی داخلی ساختمان ایفا می‌کند. همانطور که می‌دانید امروزه طراحان داخلی از طیف وسیعی از مواد برای تزیین و نمای هرچه بهتر ساختمان استفاده می‌کنند، اما استفاده از چوب و سنگ در طراحی داخلی به طور همزمان مورد پسند بسیاری از صاحبخانه‌ها است. چوب‌های گرم و صاف با سنگ‌هایی که ناهموار و خنک هستند ترکیب شده و یک خانه مدرن چشمگیر را به وجود می‌آورند که بسیار جذاب و زیبا است. ترکیب این دو متریال فضایی از تضادها ایجاد می‌کند، با این حال در همین تضادها هم هماهنگی وجود دارد.

ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون
ترکیب سنگ و چوب در آشپزخانه

موارد استفاده از ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون داخلی

با استفاده از این دو متریال در کنار هم می‌توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر اساسی بدهید و از ظاهر زیبا و جدید و لوکس آن نهایت لذت را ببرید. در ادامه این مطلب به موارد به کارگیری این دو متریال در کنار هم اشاره خواهیم کرد.

به کارگیری چوب و سنگ در آشپزخانه

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌‌ها در دکوراسیون داخلی منازل مدرن، آشپزخانه می‌باشد. اگر تصمیم داریم که دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهید، به شما توصیه می‌کنیم حتماً از ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون آن بهره ببرید. سنگ‌های بسیار زیادی به همراه چوب در آشپزخانه استفاده می‌گردد که سنگ گرانیت در صدر محبوب‌ترین متریال‌های کابینت آشپزخانه است. دوام بالای آن در کنار چوب آن را به بهترین متریال برای کانتر آشپزخانه تبدیل نموده است. گرانیت سنگ سختی می‌باشد که از مقاومت بالایی هم برخوردار است. سنگ مرمر همانند سنگ گرانیت با دوام است و با هر نوع دکوراسیونی هم قابل تلفیق است و به راحتی می‌توان آن را تمیز کرد سنگ‌ها را برای تزیین دیوار و فاصله بین کابینت‌های آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌دهند.

به کار گیری چوب و سنگ در شلف‌های ساخته شده

یکی دیگر از المان‌های جدا نشدنی و کاربردی که در طراحی داخلی ساختمان بسیار حائز اهمیت می‌باشد، شلف‌ها هستند. برای ایجاد تحول و تغییرات شیک می‌توانید به جای قفسه‌های قدیمی ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون داخلی برای ساخت شلف بهره ببرید. این شلف‌ها علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به نمای داخلی ساختمان می‌دهند می‌توانند محلی برای قرارگیری گلدان‌های زیبا و کتاب‌های شما باشند.

ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن در دیزاین کلی خانه، نقش و تاثیر بسیار زیادی دارد. پس بهتر است که المان‌هایی را که در آن می‌گذارید با توجه به حساسیت خیلی بیشتری انتخاب کنید. استفاده از ترکیب چوب و سنگ در طراحی داخلی اتاق نشیمن، زیبایی وصف ناپذیری را به آن می‌افزاید که امروزه بسیار محبوب و ترند است. استفاده از دیوارهای سنگی به همراه کفپوش‌های چوبی و برعکس میزهای جلو مبلی با ترکیب سنگ و چوب در پذیرایی هرکدام جلوه خاصی را به محیط داخلی شما می‌دهند.

ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون
ایده‌های ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون

ساخت اکسسوری‌های چوبی و سنگی

اکسسوری‌ها هیچ وقت در فضای داخلی ساختمان‌ها بی‌تاثیر نبوده‌اند و بیشتر برای معنا دادن به فضاهای مختلف منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند و زیبایی المان‌ها مانند میز دیوارها سقف و غیره را دو برابر خواهند کرد. گلدان‌ها جزء همین اکسسوری‌ها هستند که در دکوراسیون کلی خانه بسیار تاثیر گذار می‌باشند. به همین دلیل استفاده از گلدان‌های سنگی یا پایه و شلف‌های چوبی این دیزاین را زیباتر می‌کند.

استفاده در فضای داخلی سرویس‌ها

به دلیل اینکه در سرویس‌های بهداشتی آب و نم وجود دارد، سنگ از مصالحی است که می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در کف و بدنه باشد. امروزه از سنگ های اسلب برای دیوارهای سرویس بهداشتی استفاده می‌گردد. استفاده از این سنگ‌ها به دلیل نداشتن بند زیبایی خاصی را در کار به وجود می‌آورد. در کنار آن وجود چوب در ساخت درب سرویس‌ها توانسته یک ترکیب خارق العاده را به وجود آورد. در بسیاری از مواقع طراحان داخلی پا را فراتر گذاشته و از چوب به صورت دو سقفه با پوشش دهی و نقاشی مناسب برای پوشاندن سقف سرویس‌ها استفاده می‌کنند که موجب زیبایی کار خواهد شد. هرچند که استفاده از چوب در طراحی داخل ساختمان از سبک روستیک الهام گرفته شده، اما باید توجه داشت که این سبک برای دور شدن از زرق و برق زندگی شهری است.

دیوار پشت تلویزیون با تلفیق چوب و سنگ

اگر تصمیم دارید که منزل خود را از سبک‌های سنتی دور کنید، می‌توانید با سنگ‌های ساختمانی جدید و زیبا میز تلویزیون‌های خاصی را تولید نمایید. ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون با هم در ساخت میزهای تلویزیون یا دیوارهای پشت تلویزیون حال و هوایِ مثبتی در خانه ایجاد می‌کند. این حال و هوا تغییر و تحولی به معنای تغییر در رنگ، کاغذ دیواری، بافت، مصالح یا حتی دکوری‌های دیواری هستند.

تطابق رنگ چوب و سنگ در طراحی داخلی ساختمان

یکی از مواردی که باید هنگام ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون مدنظر قرار گیرد، تطابق رنگ آنها است. معمولا سنگ‌ها حتی اگر به رنگ سیاه هم تعبیه شوند، جلوه و  درخشش بسیار خاصی دارند و حتی خیلی براق به نظر خواهند آمد. بر عکس سنگ سفید محیط منزل را روشن و نورانی خواهند کرد. شما می‌توانید هنگام تلفیق چوب و سنگ، سنگ‌هایی با رگه‌هایی که شبیه به رنگ چوب هستند را انتخاب نمایید تا جلوه زیباتری به دکوراسیون داخلی ساختمان خود ببخشید.

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *