تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

0 امتیاز از 0 رای

بهترین سنگ کانتر آشپزخانه

سنگ کانتر آشپزخانه
296
1650
8 شهریور 1401
نویسنده مطلب: مدیر

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه آشپزخانه است. آشپزخانه‌ها بسیار مهم و پرکاربرد هستند. سطح‌های به کار رفته در آشپزخانه […]

توضیحات

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه آشپزخانه است. آشپزخانه‌ها بسیار مهم و پرکاربرد هستند. سطح‌های به کار رفته در آشپزخانه مدام در معرض آب و رطوبت قرار می‌گیرند. پس مصالحی که در آن به کار می‌رود حائز اهمیت می‌باشد. کانتر یا اپن آشپزخانه‌ها هم از بخش‌های اصلی آنها به حساب می‌آید، پس سنگ و متریالی که در آن به کار رفته می‌شود، باید از نوع مرغوب و مطلوبی باشد. سنگ کانتر آشپزخانه باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد. در این پست قصد داریم تا بهترین سنگ‌های مخصوص کانتر آشپزخانه را با شما مورد بررسی قرار دهیم.

علت بکارگیری سنگ در کانتر آشپزخانه

برای استفاده و بکارگیری سنگ در سطوح آشپزخانه دلایل متعددی را ذکر کرده‌اند، اما مهمترین دلیلی که موجب استفاده از آن در اپن آشپزخانه شده است، دوام و مقاومت آنها می‌باشد. سنگ کانتر آشپزخانه اصولاً بادوام بوده و جزء لوکس‌ترین و مقاوم ترین‌ها هستند. اگر بخواهیم دلایل دیگری را هم عنوان نماییم، باید گفت سنگ‌های طبیعی ذاتا غیر سمی هستند. همچنین از طرف آنها هیچگونه ماده شیمیایی و مصنوعی برای آسیب به انسان و محیط وجود ندارد و همین امر موجب می‌شود که به راحتی و به طور مستقیم روی سطح سنگ غذا فراهم کرده و یا حتی سرو شود. علاوه بر این موارد خواص درمانی سنگ ها و انرژی نهفته در آنها بر هیچ کس پوشیده نیست.

بهترین سنگ‌های کانتر آشپزخانه

اصولاً هنگام خرید سنگ کانتر آشپزخانه سردرگم بوده و یا اطلاعاتی در مورد مناسب بودن آنها نخواهید داشت. در این بخش به بررسی مهم‌ترین و بهترین سنگ‌های مناسب برای این منظور می‌پردازیم. [caption id="attachment_4362" align="aligncenter" width="750"]بهترین سنگ کانتر آشپزخانه سنگ گرانیت برای کانتر آشپزخانه[/caption]

سنگ گرانیت درخشنده

اگر شما هم با سنگ‌ها آشنایی داشته باشید قطعاً از مزیت‌های این سنگ آگاه هستید. همچنین می‌دانید که در کانتر آشپزخانه چه کارایی‌هایی دارند. انواع سنگ گرانیت  از دسته سنگ‌های آذرین هستند که در یک مکان مشخص با فشار بسیار شدید و درجه حرارت بالاتر از ۲۳۰۰ درجه به وجود می‌آیند. از نظر تاریخی این سنگ را یک ماده گران قیمت می‌شناسند. به همین دلیل، اصولاً آن را به عنوان سنگ کانتر آشپزخانه های لوکس و لاکچری به کار می‌برند. اما در سال‌های اخیر اسلب‌های گرانیت خیلی متنوع شده است که همین تنوع به کاهش قیمت‌ها کمک شایانی کرده است. گرانیت‌ها حالت درخشان و نرمی دارند، همچنین دوام و مقاومت آنها بسیار بالا است. از دیگر مزیت‌های این نوع سنگ می‌توان به تنوع رنگ بالا، مقاوم در برابر حرارت و نیاز خیلی کم به تعمیر و نگهداری را عنوان نمود. نکته‌ای که باید در این سنگ حتماً مدنظر قرار داد این است که سنگ‌های گرانیت یک نوع سنگ متخلخل هستند که برای جلوگیری از لکه گرفتن بهتر است، به خوبی آب بندی شوند. این سنگ در برابر اجسام  تیز و چاقو به سرعت خراشیده می‌گردد. یکی از گرانیت‌های زیبا و فاخری که در کانترها به خوبی می‌توان استفاده کرد، گرانیت کایروس استت.

سنگ کوارتزیت منعطف

یکی دیگر از سنگ‌های طبیعی که به عنوان سنگ کانتر آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد، سنگ کوارتزیت است. این سنگ از زیبایی و دوام بسیار خوبی برخوردار است. سنگ‌های کوارتزیت از دگرگونی ماسه سنگ‌هایی که تحت فشار و دمای بالا هستند، تشکیل می‌گردند. یکی از برتری‌های این سنگ نسبت به سنگ‌های گرانیت تراکم بسیار بالای آن است که موجب گردیده تا در برابر لک، خراش و تراشیده شدن مقاومت خوبی از خود نشان دهد. کوارتزیت‌ها شباهت‌هایی هم با سنگ مرمر دارند و همین امر موجب ارزش گذاری بیشتر این سنگ خواهد شد. زیرا بسیاری از افراد سنگ‌های مرمر را به عنوان یک نوع سنگ لوکس می‌شناسند. سنگ‌های کوارتزیتی که به عنوان میز یا اپن آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیاز به آب بندی منظمی دارند، اما نیازی به نگهداری اصولی و دقیق نخواهند داشت.

سنگ مرمر از زیباترین سنگ کانتر آشپزخانه

شاید هنوز هم افراد بسیار زیادی از خاصیت سنگ‌های مرمر بی خبر باشند، اصولا افرادی که به دنبال سنگ آشپزخانه همه چیز تمام هستند، سنگ‌های مرمر را انتخاب می‌کنند. سنگ‌های مرمر یک نوع سنگ دگرگونی هستند که با قرارگیری سنگ آهک در فشار بسیار شدید در پوسته زمین به وجود می‌آیند. با تمام محبوبیتی که این سنگ دارد، جزء سنگ‌های بادوام نیست، زیرا متخلخل بوده و در برابر لکه‌ها بسیار حساس می‌باشد. از نظر سختی توانایی رقابت با سنگ‌های گرانیت، کوارتزیت و دلومیت را نخواهد داشت، یعنی نسبت به بقیه سنگ‌ها بیشتر در معرض برش و خراش قرار می‌گیرد. اما سنگ‌های مرمر بسیار خنک هستند. بعد از خنکی، زیبایی و درخشندگی خاص از مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص این سنگ به حساب می‌آید. این سنگ از تنوع رنگ بسیار بالایی برخوردار است، اما بهترین آنها مرمر صورتی است مرمرهای پرتقالی و مولتی کالر هم جزء لاکچری‌ترین مرمرهای کانتر آشپزخانه هستند. مرمر کندی، آبی، مرمر بلک اونیکس و دیگر مرمرها هم از متنوع ترین‌ها سنگ‌ها برای آشپزخانه به حساب می‌آیند. [caption id="attachment_4361" align="aligncenter" width="750"]انواع سنگ کانتر آشپزخانه سنگ مرمریت برای کانتر آشپزخانه[/caption]

سنگ مرمریت از مناسب‌ترین انواع سنگ کانتر آشپزخانه

یکی دیگر از سنگ‌های طبیعی که به گستردگی در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنگ های مرمریت است. مرمریت‌ها یک نوع سنگ دگرگون شده به حساب می‌آید که از دگرگونی سنگ‌های آهک در فشار لایه‌های زیرین زمین به وجود آمده است. سنگ‌های مرمریت از متریال‌های متداول برای کابینت و اپن آشپزخانه هستند که زیبایی منحصر به فردی را به محیط آشپزخانه هدیه می‌دهند. این سنگ در برابر حرارت بسیار مقاومت خوبی دارد، به طوری که می‌توان ظروف و اشیای داغ را بر روی آن قرار داد، بدون اینکه تغییر رنگی ایجاد شود. سنگ مرمریت در برابر آب و رطوبت هم مقاوم است. همچنین به ارزش املاک و مستغلات هم به خوبی می‌افزاید. از نظر ظاهری خاص و چشم نواز است و باعث لوکس شدن فضا و محیط آشپزخانه می‌شود. از جمله سنگ‌های مرمریت با کیفیتی که برای سنگ کانتر آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، مرمریت لاشتر است. وجود رنگ خاکستری با رگه‌های ظریف و زیبا آن را به یک سنگ با ابهت و خیلی خاص تبدیل نموده است.

سنگ صابون

یکی از سنگ‌های طبیعی که از کشورهایی نظیر برزیل و فنلاند وارد ایران می‌شود، سنگ صابون است. در این سنگ مقدار بسیار زیادی تالک طبیعی به کار رفته است که همین امر موجب نرم و صابونی شدن حالت سنگ می‌گردد. این سنگ از یک زیبایی خاص برخوردار است. در گذشته بیشتر در خانه‌های قدیمی از آن استفاده می‌کردند، اما با گذشت زمان، رد پای آن در خانه‌های مدرن و جدید به عنوان سنگ کانتر آشپزخانه رومیزی یا سنیک‌ها به کار گرفته می‌شود. برخلاف تصور افراد، این سنگ بسیار سخت و مقاوم است، به طوری که در برابر لکه‌ها از مقاومت خوبی برخوردار می‌باشد. از دیگر مزیت‌های آن می‌توان مقاومت خوب و عالی در برابر گرما و حرارت و لکه را ذکر نمود. با وجود تمام مزیت‌ها، کدر شدن رنگ آن بر اثر گذشت زمان و خراشیده شدن راحت از معایب آن به حساب می‌آید.

سخن پایانی

در این محتوا تلاش کردیم تا شما را با بهترین انواع سنگ کانتر آشپزخانه به کار برده می‌شوند، آشنا کنیم. بهتر است قبل از بازسازی یا طراحی آشپزخانه به همه سطوح سنگی به جز کانترها توجه خاصی داشته باشید، زیرا تنها سنگ‌هایی که در بالا ذکر شد، سنگ مناسب کانتر نیستند، بلکه آنها جزء بهترین‌ها می‌باشند. سنگ‌هایی نظیر سنگ آهک، سنگ تراورتن و دیگر سنگ‌ها را هم می‌توان برای کانتر آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. انتخاب هر کدام از آنها به نیاز، سلیقه و بودجه شما بستگی خواهد داشت.
 آشنایی با ویژگی‌ها و کاربرد سنگ لاشه

آشنایی با ویژگی‌ها و کاربرد سنگ لاشه

7دقیقه مطالعه

25 اردیبهشت 1400

 مزایا و معایب سنگ تراورتن – کاربردها

مزایا و معایب سنگ تراورتن – کاربردها

3دقیقه مطالعه

13 مهر 1399

Be the first to write a review

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا می دانید
آتاسنگ به سراسر ایران ارسال رایگان دارد

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

مطالب مشابه دیگر