تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

بهترین سنگ دیوار‌

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

مناسب‌ترین سنگ دیوار‌ ساختمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه

انتخاب بهترین سنگ دیوار‌ برای کسانی که تصمیم به ساخت و ساز دارند اهمیت فراوانی دارد. درگذشته برای ساخت ساختمان‌ها از مصالح و متریال مختلفی استفاده می‌شد که ازجمله پرکاربردترین آن‌ها  آجرها بودند اما امروزه باگذشت زمان و امتحان متریال‌های دیگر جهت ساختمان‌سازی سنگ‌ها به یکی از پر تقاضاترین مصالح ساختمانی تبدیل‌شده‌اند. سنگ‌ها علاوه بر زیبایی که به ساختمان می‌بخشند به علت جنس و مقاومتی که دارند باعث استحکام بخشیدن به ساختمان می‌شوند. سنگ‌ها در بخش‌های مختلفی از ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرند که با توجه به جنس و رنگ، هر سنگی می‌تواند در قسمتی از ساختمان مناسب باشد.

گزینش بهترین سنگ دیوار‌ بیرونی و حیاط

بهترین سنگ دیوار ساختمان بسته به نوع و محل دیوار به چند دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول مربوط به سنگ‌های فضاهای بیرونی مانند سنگ دیوار بیرونی و دیوار حیاط می‌باشد. دسته دوم سنگ‌های دیوار فضای داخلی را تشکیل می‌دهند که شامل سنگ دیوار حمام و دستشویی، سنگ دیوار راه‌پله و سنگ دیوارهای تزیینی خانه می‌باشد.

جهت انتخاب سنگ برای دیوار حیاط و یا فضای باز ساختمان مانند دیوار بیرونی به علت این‌که در مجاورت تغییرات آب و هوایی و تابش آفتاب و غیره هستند باید به ویژگی‌های سنگ دقت ویژه‌ای  داشت. اگر برای این قسمت انتخاب مناسبی نداشته باشیم پس از گذشت زمان تغییراتی در سنگ رخ‌داده و باعث از بین رفتن خورد شدن و شکستگی سنگ می‌شود.

برای این ناحیه از ساختمان سنگ‌های تراورتن می‌توانند گزینه مناسب‌تری نسبت به سنگ‌های گرانیت، مرمر و مرمریت باشند. البته این موضوع بدان معنا نیست که نمی‌شود از این سنگ‌ها در فضاهای خارجی استفاده کرد با توجه به سلیقه و سورت سنگی که هرکدام از سنگ‌های گرانیت، مرمریت و مرمر داشته باشند می‌توان از آن‌ها هم در فضای خارجی استفاده کرد. به‌طور مثال گرانیت‌ها به علت تراکم بسیار بالایی که دارند چسبندگی خوبی به دیوارهای ساختمان ندارند و این دلیل جزو موارد منع استفاده از این سنگ می‌باشد.

سنگ دیوار‌

سنگ دیوار پارکینگ

در استفاده از سنگ جهت دیوار پارکینگ تقریباً همان مواردی که برای سنگ نمای بیرونی توصیه می‌شود باید رعایت کرد، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که در پارکینگ‌های مسقف اوضاع کمی مساعدتر از شرایط فضای بیرونی می‌باشد. دیوارهای پارکینگ مسقف در معرض برف و باران یخ‌زدگی و تابش آفتاب قرار ندارد و می‌توان از سنگ‌هایی به‌جز تراورتن برای این بخش استفاده کرد.

به‌صورت کلی سنگ‌های تراورتن  به علت تخلخی که دارند سنگ‌‌های سبک‌تری نسبت به سایر سنگ‌ها هستند و به همین جهت برای استفاده دیوار که قرار است به‌صورت عمودی نصب شود بیشتر توصیه می‌شوند. نکته مهم دیگری که در مورد سنگ‌های دیوار پارکینگ وجود دارد رنگ این سنگ می‌باشد. توصیه می‌شود برای پارکینگ از سنگ‌هایی بارنگ روشن استفاده شود.
پارکینگ‌ها به دلیل سقف کوتاه‌تر  و نور کم از روشنایی کمی برخوردار هستند. استفاده  از سنگ روشن باعث روشن‌تر شدن فضا و دل‌بازتر نشان دادن محیط پارکینگ می‌شود.

انتخاب بهترین سنگ دیوار‌ در فضاهای داخلی ساختمان

در فضاهای داخلی ساختمان که سرپوشیده می‌باشد مانند لابی‌ها، راهروها، راه‌پله و در کلیه مکان‌های اداری بازارچه‌ها و منازل مسکونی از سنگ‌های مرمریت، مرمر، تراورتن و گرانیت به‌عنوان دیوارپوش استفاده می‌شود. جهت پوشش دیوارهای لابی در مجتمع‌های مسکونی و تجاری و یا هتل‌ها چون قسمت مهمی از  ساختمان هستند و  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، باید بهترین نوع سنگ و پوشش را برای این بخش درنظر گرفت.

بهترین و زیباترین سنگ برای این قسمت سنگ‌های مرمر در قالب و سایز اسلب می‌باشد. سنگ مرمر دارای طرح‌ها و رنگ‌های بی‌نظیر می‌باشد که قابلیت عبور نور را از خود نیز دارد. اسلب‌های جنس مرمریت، گرانیت و چینی نیز وجود دارد که با تنوع در طرح و رنگ با توجه به سلیقه افراد آنها هم می‌تواند در این زمینه گزینه مناسبی باشند. اگر مایل هستید به نورپردازی سنگ بپردازید مطلبی که درباره نورپردازی سنگ آماده کرده‌ایم را مطالعه فرمایید.

سنگ دیوار

بهترین سنگ دیوار‌ راه‌پله

بخش راه‌پله در ساختمان جز فضاهای داخلی ساختمان به شمار می‌آید. برای این قسمت که در معرض فضای باز و تغییرات آب و هوایی قرار ندارد می‌توان از طیف گسترده‌ای از سنگ‌ها استفاده کرد. از محبوب‌ترین سنگ‌ها جهت استفاده در راه‌پله می‌توان به سنگ‌های مرمریت اشاره کرد. این سنگ به دلیل ساب پذیری بالا و هم‌چنین یکدستی و تنوع رنگی بالایی که دارد انتخاب بسیاری از سازندگان برای استفاده در دیوار راه‌پله‌ها می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سنگ مرمریت و مزایای آن کلیک کنید.

سنگ‌های تراورتن هم می‌توانند در این بخش کاربرد داشته باشند. اما سنگ‌های تراورتن اندازه مرمریت‌ها یکدست و یکرنگ نیستند. گرانیت هم در سال‌های گذشته در راه‌پله‌های ساختمان استفاده‌های زیادی داشته است. این سنگ به علت مقاومت بالا و سطح تقریباً یکدستی که دارد از طرفداران زیادی برخوردار است اما جهت استفاده در دیوار راه‌پله‌ها به علت عدم چسبندگی بالا،  امروزه دیگر توصیه نمی‌شود.

سنگ تزیینی برای دیوار داخل خانه

گاهی جهت زیباسازی داخل منازل و ساختمان‌ها نیاز است که از سنگ‌های تزیینی روی دیوار استفاده کرد. یکی از انتخاب‌های مناسب برای گزینش بهترین سنگ دیوار‌ مرمر است. سنگ مرمر و آنتیک گزینه خوبی جهت دیوارهای تزیینی داخل منازل به شمار می‌آیند. قرار گرفتن سنگ مرمر در اتاق نشیمن و در قسمت پشت تلویزیون به‌عنوان دیوارپوش‌های اصلی می‌تواند جلوه و زیبای خاصی در ساختمان ایجاد کند. در مرحله بعدی سنگ‌های آنتیک نیز می‌توانند با قرار گرفتن در قسمت‌های دیوارهای حال و پذیرایی و یا دیوارهای کنار شومینه ترکیب ساده و خوبی با دیوار خلق کنند و باعث جذابیت در منزل شما شوند.

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جست و جو های محبوب

سنگ تراورتن یزد
سنگ تراورتن یزد

سنگ بر اساس کاربرد