تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

0 امتیاز از 0 رای

سنگ مرمریت پالادیوم و ویژگی‌ها و کاربردهای آن در ساختمان سازی

سنگ مرمریت پالادیوم
296
1542
14 مرداد 1400
نویسنده مطلب: مدیر

اگر بخواهیم از جدیدترین انواع سنگ ساختمانی ایرانی نام ببریم، سنگ مرمریت پالادیوم یکی از آنها خواهد بود. این سنگ […]

توضیحات

اگر بخواهیم از جدیدترین انواع سنگ ساختمانی ایرانی نام ببریم، سنگ مرمریت پالادیوم یکی از آنها خواهد بود. این سنگ ساختمانی به تازگی وارد بازار شده است و در همین مدت کوتاه توانسته کاربرد زیادی در طراحی داخلی و معماری ساختمان‌ها داشته باشد. زیبایی منحصر به فرد این سنگ و مقاومت بالایی که دارد باعث محبوبیت آن شده و می‌توان از آن در جای‌جای ساختمان استفاده کرد.

مرمریت پالادیوم

سنگ مرمریت پالادیوم دارای تم خاکستری رنگ و رگه‌های سفید است. وجود این رگه‌ها باعث شده که جلوه‌ای خاص به سنگ داده شود. این سنگ جدید ایرانی با نام‌های مانند سیلور پالادیوم و خاکستری پالادیوم در بازار سنگ‌های ساختمانی شناسایی و عرضه می‌گردد. سنگ پالادیوم به علت قابلیت‌هایی که دارد یک سنگ بسیار مناسب برای صادرات به شمار می‌رود. مرمریت پالادیوم را می‌توانید در هر دو سورت مشکی و خاکستری در بازار سنگ پیدا کنید. در فرآوری اسلب‌های پالادیوم نیز به دلیل داشتن رگه‌های خاص و زیبا می‌توان به وسیله آن‌ها طرح‌های بوک مچ و فورمچ زیبایی را ایجاد کرد و به ساختمان فضایی زیبا بخشید.

مرمریت پالادیوم
ویژگی های سنگ پالادیوم

ویژگی‌های سنگ مرمریت پالادیوم

پالادیوم نیز مانند سایر سنگ‌های ساختمانی دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های فراوانی است که آن را برای به کار بردن در ساختمان بسیار مناسب کرده است. اولین ویژگی که می‌توان به آن اشاره کرد، استحکام بالای این سنگ است. این استحکام بالا به علت وجود ۹۹ درصد کانی کلسیت است،  که در این سنگ دیده می‌شود. وجود این کانی در هر سنگ، باعث استحکام بالاتر سنگ و مانع از شکنندگی آن می‌شود.

کلسیت یک نوع ماده معدنی است که به میزان قابل توجهی در سنگ‌های مرمریت و آهکی یافت می‌گردد. از مزیت‌های بعدی سنگ پالادیوم، جذب آب پایین آن است. جذب آب این سنگ تقریبا حدود ۵ درصد است. اگر سنگ تخلخل و جذب آب بالایی داشته باشد، باعث می‌شود انبساط و انقباض افزایش یابد و در نهایت سنگ ترک بخورد. هر چه که جذب آب و تخلخل سنگ پایین‌تر باشد، دوام آن بیشتر خواهد بود و ماندگاری بیشتری دارد. از دیگر مزیت‌های سنگ پالادیوم نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ساب پذیری بالا
  • برش آسان
  • چگالی بالا
  • جرم حجمی زیاد
  • لک نشدن
  • نظافت آسان

کاربرد سنگ پالادیوم

همانطور که می‌دانید می‌توان از سنگ‌های مرمریت در هر جایی از ساختمان استفاده کرد و محدودیتی جهت استفاده از آنها وجود ندارد. اما هر سنگ به دلیل شکل ظاهری و کیفیت‌هایی که دارد، در یک بخش از ساختمان کاربرد بهتری خواهد داشت. از سنگ مرمریت پالادیوم نیز با مزیت و ویژگی‌هایی که دارد، می‌توان در مکان‌هایی مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، سنگفرش، بخش‌های دکوراتیو، کف پارکینگ، پله‌ها و کف ساختمان ،لابی هتل‌ها و غیره، به ویزه به‌صورت بوک مچ و فورمچ استفاده کرد.

زیبایی این سنگ مربوط به رنگ بی‌نظیر و جلوه  فوق‌العاده‌ای آن است. جلای این سنگ توسط پولیشر ایجاد می‌شود و باعث زیبایی آن می‌گردد. مقاومت موجود در آن نیز به دلیل استفاده از اپوکسی است، که در فرآیند تولید به آن اضافه می‌گردد. این سنگ زیبا و کاربردی را می‌توانید در سنگبری آتا سنگ مشاهده نمایید و ابعاد مختلف آن را در ساختمان خود استفاده کنید تا یک ساختمان خاص و زیبا داشته باشید.

سنگ مرمریت پالادیوم
کاربردهای مرمریت پالادیوم

قیمت سنگ مرمریت پالادیوم

سنگ‌های ساختمانی مانند مرمریت در طول دوره‌های مختلف، قیمت ثابتی نداشته‌اند. به همین دلیل چندین عامل وجود دارند که باعث ایجاد قیمت‌های متفاوتی برای این سنگ، می‌شوند. یکی از این عوامل رنگ سنگ است. هرچه که رنگ سنگ مرمریت شفاف‌تر و یکدست‌تر باشد، دارای کیفیت بیشتر و قیمت بالاتری خواهد بود.

 ابعاد و ضخامت سنگ نیز با قیمت سنگ پالادیوم، رابطه مستقیمی دارد. یعنی هرچه ابعاد و ضخامت آن سنگ بیشتر باشد، قیمت‌ها نیز بیشتر می‌شود. کیفیت ساخت نیز  می‌تواند قیمت سنگ را تغییر دهد. کیفیت  ساخت مرمریت پالادیوم، تحت تاثیر عواملی مانند رزین‌کاری، اپوکسی، برش، پولیش و غیره خواهد بود. برش‌های مختلف سنگ  نیز در قیمت آن تاثیرگذار است. سایزهای اسلب این سنگ که در ابعاد بزرگ‌تری تهیه می‌شوند، به دلیل زمان بر بودن و سخت‌تر بودن فرآیند تولید، مسلماً دارای قیمت بیشتری خواهند بود.

سنگ‌های مشابه

سنگ‌های مرمریت، به دلیل آنکه دارای بافت و جنس مشابهی هستند، شباهت ظاهری سنگ‌ها بسیار زیاد است. سنگ‌های پالادیوم نیز به علت رنگ و ساختاری که دارند، با چند سنگ دیگر شباهت‌های زیادی دارند. این سنگ مرمریت از نظر ظاهری شباهت زیادی با سنگ‌های مرمریت لاشتر و مرمریت نجف آباد دارد. با این وجود تفاوت‌های ساختاری و ویژگی‌هایی که در سنگ مرمریت پالادیوم دیده می‌شود،  باعث برتری این سنگ نسبت به سایر مرمریت‌ها شده است.

معدن سنگ پالادیوم

هر کدام از سنگ‌های ساختمانی اعم از مرمریت، گرانیت تراورتن و ترامیت، برای انجام فرآوری بر روی آنها و تولید سنگ ساختمانی، از معادن استخراج می‌گردند. ایران کشوری غنی از معادن سنگ است و یکی از تامین‌کنندگان بزرگ سنگ ساختمانی در دنیا نیز به شمار می‌رود. سنگ مرمریت پالادیوم نیز از معدن پالادیوم که در استان کردستان واقع شده است استخراج می‌شود، پس از استخراج، این سنگ را جهت عرضه به متقاضیان، آماده می‌کنند.

 پاکیزگی و بهداشت سنگ ساختمانی

پاکیزگی و بهداشت سنگ ساختمانی

7دقیقه مطالعه

13 بهمن 1400

 تنوع رنگ بندی در سنگ مرمریت

تنوع رنگ بندی در سنگ مرمریت

10دقیقه مطالعه

25 مهر 1400

Be the first to write a review

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا می دانید
آتاسنگ به سراسر ایران ارسال رایگان دارد

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

مطالب مشابه دیگر