0 امتیاز از 0 رای

شناخت پایه آیفون سنگی و نکات مهم در خرید

پایه آیفون سنگی
296
1874
23 آبان 1400
نویسنده مطلب: مدیر

اگر شما هم گذری به ساختمان‌های لوکس و مدرن داشته باشید، حتما نمونه‌هایی از پایه آیفون سنگی را مشاهده کرده‌اید. […]

توضیحات

اگر شما هم گذری به ساختمان‌های لوکس و مدرن داشته باشید، حتما نمونه‌هایی از پایه آیفون سنگی را مشاهده کرده‌اید. این پایه‌های شیبدار با ارتفاعی که دارند، می‌توانند به زیبایی ساختمان کمک کنند و آیفون ساختمان را در دسترس قرار دهند. در گذشته آیفون‌های ساختمان‌ها را درون دیوار و در کنار درب ورودی قرار می‌دادند اما با وجود این پایه‌ها محل قرار گیری آیفون تغییر کرده است. در حال حاضر این پایه‌های آیفون بسیار مورد استقبال قرار گرفته و طرفداران زیادی دارند.

پایه آیفون سنگی

این نوع پایه آیفون یک سازه سنگی به حدود یک متر و قطر ۳۰ سانتی‌متر می‌باشد. از این پایه‌ها برای قرار دادن آیفون در کنار درب ساختمان استفاده می‌کنند. همانطور که گفته شد پنل یا صفحه کلید آیفون در درگاه ورودی مجتمع‌های مسکونی اداری و تجاری بر روی دیوار نصب می‌گردد، اما استفاده از پایه آیفون یک ایده جذاب و خاص خواهد بود. زیرا قرارگیری پنل روی یک سطح شیب‌دار با زاویه و ارتفاع استاندارد بهترین حالت جهت دسترسی به آیفون و دید دوربین آن می‌باشد.

مزایای استفاده از پایه آیفون

امروزه با ظهور سبک‌های مختلف معماری توجه بیشتر افراد به زیبایی و نمای ساختمان است. به همین دلیل از عناصر و المان‌های متنوعی استفاده می‌کنند. با استفاده از این ابزارها می‌توانید نمای ساختمان را دو چندان زیبا کنید و جذابیت آن را بالا ببرید. یکی از این المان‌ها و ابزارها پایه آیفون سنگی می‌باشد. در چند سال گذشته از پایه آیفون‌ها استفاده بیشتری شده و به عنوان عنصری که نماد زیبایی و لوکس بودن است، رایج گردیده است. اما خوب مسلما تنها زیبایی، دلیل استفاده از پایه آیفون نیست و مزیت‌های دیگری نیز باعث شده تا از آن در ساختمان سازی استفاده کنند. این مزایا شامل موارد زیر می‌گردد.

  • دوام و ماندگاری
  • تنوع در طرح و رنگ
  • موجود بودن در ابعاد مختلف
  • قابلیت همگام سازی با سنگ‌های نمای ساختمان
  • نصب آسان و ساده
انواع پایه آیفون سنگی
انواع پایه آیفون سنگی

انواع پایه آیفون سنگی

پایه‌های آیفون به صورت کلی به دو دسته اصلی قوطی و شمش تقسیم می‌شوند. در مدل‌هایی از پایه‌ها که دارای ابزار پیچیده و گلبرگ هستند، از سنگ‌های شمش استفاده می‌کنند. منظور از سنگ‌های شمش سنگ‌های توپر و محکم است. اما می‌توان گفت در ساخت پایه آیفون از سنگ‌های مرمریت و تراورتن استفاده می‌کنند. چرا که این سنگ‌ها با سنگ‌های ساختمانی مطابقت داشته و از دوام و ماندگاری بالایی نیز برخوردار است.

انواع سنگ‌های مورد استفاده جهت تولید این سازه شامل سنگ‌های تراورتن آتشکوه، تراورتن دره بخاری، تراورتن حاجی آباد، تراورتن محلات، تراورتن طرق، مرمریت آباده، مرمریت سیمکان، مرمریت هرسین و سایر انواع مرمریت به همراه مرمر می‌باشد. در برخی موارد از سنگ‌های گرانیت هم استفاده می‌شود. نکته‌ای که در مورد پایه آیفون سنگی مرمر وجود دارد، این است که این سنگ‌ها خاصیت عبور دادن نور را از خود دارند. به دلیل داشتن همین مزیت، می‌توان درون بدنه پایه آیفون‌های ساخته شده را چراغ گذاشت که در نور کم و یا در شب ظاهری بسیار خاص و زیبا در ورودی ساختمان ایجاد کند. برای این منظور از سایر سنگ‌های ساختمانی که قابلیت نورپردازی سنگ را دارند نیز می‌توان استفاده کرد.

ساختار پایه آیفون

علاوه بر تقسیم بندی که در انواع پایه آیفون‌ها ذکر شد، سبک‌های دیگری جهت تولید این پایه‌ها وجود دارد. این پایه‌ها را می‌توان در سبک‌های مدرن، باستانی، کلاسیک و یا ساده در رنگ‌های متنوع و طبیعی تولید کرد. نکته مهمی که در مورد این پایه‌ها وجود دارد این است که حتماً باید سنگ آنها از ساب بالا و براقی برخوردار باشد، تا نگهداری و نظافت آن آسان گردد.

برای شناخت بیشتر پایه آیفون سنگی ، ساختار آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. ساختار این پایه آیفون‌ها متشکل از یک پایه است که غالباً چهار وجهی بوده و تو خالی است، که به همراه یک صفحه شیبدار روی آن می‌باشد. توجه داشته باشید که در برخی از آیفون‌ها پایه تشکیل دهنده آن امکان دارد تو خالی نباشد و از سنگ یک تکه تشکیل شده باشد. این نمونه پایه آیفون‌های سنگی که به صورت یک تکه باشد، از لحاظ قیمت جایگاه بالاتری نسبت به سایر پایه آیفون‌ها دارد.

قیمت پایه آیفون‌های سنگی

پایه آیفون سنگی نیز مانند سایر کالاهای موجود در بازار دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد. تعیین قیمت پایه آیفون بر اساس چندین عامل تعیین می‌شود. یکی از این عوامل شمش یا قوطی بودن سنگ پایه است. مدل‌هایی که سنگ شمش در ساخت آن استفاده کرده‌اند، نسبت به مدل‌هایی که از قوطی  استفاده شده است، دارای قیمت بیشتری می‌باشند. سنگ‌های مرمر و مرمریت اگر به صورت شمش کار شوند، به گران‌ترین نوع این سازه‌ها تبدیل خواهند شد. ولی معمولاً از نوع شمش تراورتن در تولید پایه آیفون سنگی استفاده می‌کنند.

عامل تعیین کننده دیگر، درجه و کیفیت سنگ‌ها است. به عنوان مثال اگر از سنگ درجه یک تراورتن عباس آباد استفاده کنید، به مراتب قیمت بالاتری نسبت به درجه ۳ تراورتن عباس آباد دارد. نوع تزیینات و ابزاری که بر روی سنگ خورده نیز باعث تغییرات در قیمت پایه آیفون می‌شود. مدل های ابزار گلبرگ گران‌ترین نوع پایه آیفون هستند.

 مزایا و معایب سنگ کاری راه پله

مزایا و معایب سنگ کاری راه پله

3دقیقه مطالعه

12 تیر 1401

Be the first to write a review

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا می دانید
آتاسنگ به سراسر ایران ارسال رایگان دارد

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

مطالب مشابه دیگر