تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

دکوراسیون آشپزخانه

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

کاربرد سنگ ساختمانی و شیشه در دکوراسیون آشپزخانه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از مصالح پرکاربرد در منزل سنگ است. کاربرد و استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی بر هیچ کس پوشیده نیست. سنگ‌های طبیعی یک ماده مناسب برای دکوراسیون داخلی به حساب می‌آیند. استفاده و به کارگیری از سنگ و متریال با ارزش دیگر نظیر شیشه، یک گرایش جدید در ساختمان سازی نیست، در واقع یک روش رایج و مشهور برای تزیین محیط خانه هستند که هیچ وقت از داشتن و دیدن آن خسته نخواهید شد. کاربرد سنگ ساختمانی در آشپزخانه هم از دیگر مواردی است که هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه یا ساخت و ساز به آن بسیار توجه می‌شود. در این پست تلاش کرده‌ایم تا کاربر و مورد استفاده این نوع متریال با ارزش را به شما ارائه دهیم. برای افزایش اطلاعات خود بهتر است از این مطلب نهایت بهره را ببریم.

نقش سنگ در دکوراسیون آشپزخانه

در طراحی فضای داخل آشپزخانه متریال‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما هیچ کدام از آنها نمی‌توانند جای انواع سنگ ساختمانی را به خوبی پر کنند. سنگ تقریباً در تمام بخش‌های ساختمانی کاربرد فراوانی دارد که یکی از این قسمت‎ها آشپزخانه است. در آشپزخانه‌های امروزی که با استفاده از کابینت‌های مدرن طراحی می‌گردند، می‌توان از سنگ در بخش‌های مختلفی از آن استفاده نمود. سنگ‌ها محصولاتی بسیار بادوام هستند که در برابر آسیب و ضربه بسیار ایمن می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، برش سنگ‌ها خیلی راحت‌تر شده و شما می‌توانید خیلی راحت آنها را به شکل‌های مختلف در آشپزخانه به کار برده و لذت ببرید. سنگ‌ها جذابیت طبیعی دارند و نشانی از اتصال طبیعت و زمین هستند. بنابراین، کاربرد سنگ ساختمانی در آشپزخانه می‌تواند نقش اصلی در دکوراسیون کل خانه ایفا کند.

کاربرد سنگ ساختمانی در آشپزخانه

هر کدام از سنگ‌های طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون داخلی نقش و تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند و با به کار گیری در دکوراسیون آشپزخانه می‌توانند محیط آن را جذاب‌تر و دلپذیرتر نمایند. در ادامه به چند مورد از کاربردهای آن در آشپزخانه اشاره می‌کنیم.

کاربرد سنگ ساختمانی در دکوراسیون آشپزخانه
کاربرد سنگ ساختمانی در آشپزخانه

به کارگیری سنگ در کانتر

امروزه طراحان داخلی سنگ طبیعی را خیلی بیشتر از مصنوعی ترجیح می‌دهند. کانتر آشپزخانه هم بخش مهمی در آشپزخانه به حساب می‌آید که بهتر است سنگ‌های مقاومی در آن به کار رود. سنگ مرمر یکی از بهترین سنگ ها برای کانتر آشپزخانه است که در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بسیار زیادی را از خود نشان داده و طول عمر بالا و خوبی دارد. سنگ گرانیت هم با توجه به موقعیت جغرافیایی معدنش دارای طرح و رنگ‌های مختلفی است که دارای دوام  خوبی نیز هست؛ به طوری که تا سال‌های سال در آشپزخانه‌ها می توان از آنها بهره برد و اگر حتی به عنوان میز ناهارخوری استفاده گردد، گزینه مطلوبی است.

 بکار گیری سنگ در کفپوش

یکی دیگر از کاربردهای سنگ‌های ساختمانی در دکوراسیون آشپزخانه ، استفاده از آن به عنوان کفپوش است. سنگ‌هایی نظیر گرانیت، مرمر، آهک و تراورتن جزء سنگ‌های طبیعی هستند که برای کف سازی از آنها به خوبی استفاده می‌شود. این سنگ‌ها بسیار بادوام و قوی بوده و به حداقل نگهداری نیاز دارند. بسیاری از کارشناسان معماری هم عقیده دارند که کاربرد سنگ در دکوراسیون داخلی به ویژه کفپوش آشپزخانه‌ها، فضای خوشایندی را ایجاد خواهد کرد.

به کارگیری سنگ در بین کابینت‌ها

اصولاً فضای بین کابینت خالی بوده و باید با متریالی پر شود که عالی‌تر به نظر آید. این سنگ‌ها در رنگ‌های مختلف و متناسب با رنگ کابینت‌ها نصب می‌شوند. علاوه بر این مورد یکی دیگر از کاربرد سنگ ساختمانی در دکوراسیون آشپزخانه نصب بر روی کابینت است. سنگ‌های کابینت سفید و مشکی جذاب ترین رنگ‌ها برای نصب سنگ کابینت به حساب می‌آیند.

نقش شیشه در دکوراسیون آشپزخانه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید آشپزخانه خود را تغییر دهید یا به طور کامل آشپزخانه جدیدی را طراحی نمایید، یکی از گزینه‌های پیش روی شما استفاده از شیشه است. سطوح شیشه‌ای با آشپزخانه‌های امروزی که مینیمال و ساده هستند، بسیار سازگار است. کاربرد شیشه در کنار کاربرد سنگ ساختمانی در آشپزخانه موجب افزایش انعکاس نور می‌گردد. علاوه بر این، شیشه به دلیل سطح براق خود، موجب بزرگ‌تر و جادارتر دیده شدن فضای داخلی می‌گردد و خانه را به محیطی دلپذیر، مدرن و چشم نوازی برای اعضای خانواده تبدیل می‌نماید. یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از شیشه تزیینی در آشپزخانه، هماهنگی آن با انواع سبک‌های دکوراسیون است.

کاربرد سنگ در دکوراسیون آشپزخانه
کاربرد سنگ و شیشه در دکوراسیون آشپزخانه

کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

کاربرد شیشه موجب هر چه زیباتر شدن آشپزخانه می‌گردد. این شیشه‌ها کاربرد فراوانی در طراحی و دکوراسیون دارند که در ادامه به صورت مختصر آنها را شرح خواهیم داد.

استفاده در پشت زمینه کابینت

اگر شما ساده پسند هستید و آشپزخانه‌ای شلوغ و کوچکی دارید، می‌توانید از شیشه بی رنگ و ساده برای پشت زمینه کابینت‌ها استفاده نمایید. این مدل شیشه‌ها با اکثر دکوراسیون‌ها و انواع چیدمان آشپزخانه همخوانی دارد، این نوع از کاربرد شیشه در آشپزخانه بسیار ساده و عاری از اغراق باشد.

استفاده در بین کابینت‌ها

ممکن است دیوار بین کابینت‌ها رنگی باشد، در این صورت با استفاده از شیشه  بی رنگ و شفاف می‌توانید رنگی بودن دیوار را به نمایش بگذارید تا فضای آشپزخانه لوکس و مدرن شود به تصور عده ای فقط کاربرد سنگ ساختمانی در آشپزخانه حائز اهمیت است. در حالی که چنین نیست شیشه‌ها هم مورد اهمیت هستند حال اگر از طرح دیوارها راضی نبودید، از شیشه رنگی برای فضای بین کابینت استفاده نمایید. شما می‌توانید با توجه به رنگ کابینت‌ها و لوازم آشپزخانه و با درنظرگرفتن سبک دکوراسیون، رنگ مناسب و دلخواهتان را برای شیشه بین کابینتی انتخاب کنید. شیشه‌های رنگی فضای آشپزخانه را زنده و پر جنب و جوش می‌کنند.

نصب شیشه روی کانتر یا درب کابینت‌ها

کاربرد شیشه در کنار سنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به موارد ذکر شده در بالا محدود نمی‌شود. شما می‌توانید از شیشه برای قسمتی از درب‌های کابینت استفاده کنید. البته این سبک از کابینت با هر آشپزخانه‌ای همخوانی نخواهد داشت و باید با توجه به طراحی آشپزخانه و دکوراسیون، مورد استفاده قرار گیرد. مثلا می‌توانید روی میز کانتر یا بدنه آن شیشه نصب نمایید. این سطوح نه تنها به راحتی تمیز می‌شوند، بلکه به زیبایی فضای آشپزخانه می‌افزاید.

سخن پایانی

در این مطلب با انواع کاربرد سنگ و شیشه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه آشنا شدیم. استفاده از شیشه و سنگ در هر دوره زمانی بسیار زیبا و جذاب است. برای مثال پشت زمینه شیشه‌ای با کابینت و لوازم چوبی همخوانی دارد، اما در کل نصب سنگ‌ها و به کارگیری آنها خیلی بهتر است. با تمام نکات ذکر شده می‌توان بهترین سنگ‌ها را از مجموعه آتاسنگ خریدرای نمایید.

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جست و جو های محبوب

سنگ تراورتن یزد
سنگ تراورتن یزد

سنگ بر اساس کاربرد