تولید و توزیع سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل و اسلب

آدرس : اصفهان - شهرک صنعتی محمود آباد

استفاده از سنگ در سالن پذیرایی

فهرست مطالب

جدیدترین آفرهای آتاسنگ

جدیدترین ویدیو ها

ایده‌های جذاب برای طراحی سالن پذیرایی با سنگ

زمان مطالعه: 4 دقیقه

همه ما انسان‌ها زیبایی را دوست داریم و به دنبال هر چه زیباتر شدن محیط اطرافمان هستیم. ایده‌ها و خلاقیت‌های بسیار زیادی صرف می‌شود، تا دکوراسیون جذاب و زیبا ایجاد گردد. به کارگیری و استفاده از سنگ برای نمای داخلی ساختمان قطعا ایده‌اي ناب و جذاب خواهد بود.  از  سنگ‌ها نه تنها در سالن‌های پذیرایی بلکه در آشپزخانه، اتاق نشیمن و بسیاری دیگر از قسمت‌های منزل استفاده مي‌كنند. در این نوشتار قصد داریم تا انواع مختلف استفاده از سنگ در سالن پذیرایی را مورد بررسی قرار دهیم.

ایده‌های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل،‌ سالن پذیرایی آن می‌باشد. زیرا تنها محلی است که ساعت‌ها با دوستان و میهمانان به گفتگو می‌پردازید. طراحی سالن‌های پذیرایی با استفاده از سنگ،  روش و پدیده خیلی قدیمی نیست. در واقع یک روش متداول و مشهور در تزیین دکوراسیون خانه به کارگیری سنگ‌ها می‌باشد. علاوه بر اینکه باید دقت کنید تا سنگ مناسب سالن پذیرایی را انتخاب کنید، باید به نوع و روش کاربرد آنها در دکوراسیون نیز توجه داشته باشید.

در این مطلب تصمیم داریم تا ایده‌ها و ترفندهای طراحی سالن‌های پذیرایی با سنگ‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. سنگ‌ها یکی از متریال‌هاي بسیار کاربردی هستند که در حالت‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین مصالحی که در ساخت منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنگ است. استحکام، دوام و استقامت سنگ‌ها از ویژگی‌های بارز آنهاست که موجب به کارگیری در دکوراسیون داخلی به خصوص سالن‌های پذیرایی شده است.

استفاده از سنگ در دیوارهای سالن پذیرایی

هرگاه از سنگ در دکوراسیون داخلی یا دیوار سالن‌ها سخن به میان می‌آوریم، ذهن همه افراد به سمت زمان‌های گذشته برمی‌گردد، که اغلب افراد خانه‌های خود را به وسیله سنگ‌ها می‌پوشاندند. اکثر افراد قلعه‌ها و ساختمان‌های قدیمی خود را با سنگ نمای داخلی و خارجی می‌پوشاندند. امروزه با استفاده از سنگ‌های طبیعی این امکان فراهم می‌گردد تا علاوه بر اینکه فضای آکوستیکی را به محیط ببخشد، به عنوان یک عایق بسیار ایده آل و مطلوب عمل کند. سنگ‌ها از ساختاری تشکیل شده‌اند که علاوه بر این که صدا را جذب می‌کنند، از اکوی صدا در اتاق جلوگیری به عمل می‌آورند. سنگ‌های تیره و روشن برای تزیین اتاق پذیرایی بسیار کاربردی و مناسب هستند و می‌توانند رد بخش‌های مختلف دیوار از جمله به‌عنوان قرنیز سنگی مورد استفاده قرار گیرند.

استفاده از سنگ در دیوارهای سالن پذیرایی
کاربرد سنگ در دیوارهای سالن پذیرایی

استفاده از سنگ در میزهای سالن پذیرایی

یکی دیگر از المان‌هایی که در سالن‌های پذیرایی نقش مهمی را ایفا می‌کنند، سرویس مبلمان می‌باشد. مبل‌ها از هر جنسی که باشند میزهای آنها در اولویت بوده و بیشتر در معرض دید افراد قرار می‌گیرند. پس بهتر است از سنگ‌های زیبایی برای زینت بخشیدن به  آنها بهره ببرید. اصولاً در اين بخش، از سنگ‌های مرمریت یا گرانیت‌‌هاي لوکس استفاده می‌شود. نکته‌ای که در استفاده از سنگ در سالن پذیرایی در این قسمت باید حتماً مد نظر قرار دهید، آن است که رنگ سنگ با رنگ مبل‌ها هم خوانی داشته باشد. زیرا در صورتی که رنگ آنها با مبل سنخیتی نداشته باشد، دکوراسیون منزل و پذیرایی را به هم ریخته و شلخته نشان می‌دهد.

تزیین دیوار تلویزیون با سنگ

یکی از مکان‌های مهم و نقطه کانونی هر خانه‌ای، فضای تلویزیون‌ها می‌باشد. شما با تزیین این قسمت منزل با استفاده از سنگ‌های تزیینی خاص نظیر سنگ‌های آنتیک، توجه بسیاری از مهمانان را با آن قسمت جلب کرده و از دیدن آن لذت ببرید. سنگ‌های آنتیک جز آن دسته سنگ‌هایی هستند که از خرده‌ها و  شکسته‌های سنگ مرمریت و تراورتن ساخته شد‌ه‌اند. برای اینکه سنگ‌ها  طرح های جذابي از خود به نمایش بگذارند،‌ اصولا با ملات‌های رزین استفاده می‌شوند. سنگ‌های آنتیک در نقاط مختلف منزل به خصوص نمای پشت تلویزیون مورد استفاده است.

 سنگ در دیوارهای سالن پذیرایی
کاربرد سنگ در تزئین دیوار تلویزیون

به کارگیری سنگ در ستون‌های سالن پذیرایی

یکی دیگر از ایده‌های جذاب و البته بسیار خلاقانه در دکوراسیون داخلی به خصوص دکوراسیون سالن‌های پذیرایی استفاده از سنگ در ستون‌های موجود مي‌باشد. در هر  منزلی ستون‌های بسیار زیادی ممکن است  به چشم بخورد. اما اصولاً این ستون‌های ساده جذابیتی ندارند. پس بهتر است ستون‌ها را با پوشش‌های مناسبی جلا داده تا نظر هر بیننده را به خود جلب کند. یکی از سنگ‌هایی که در پوشش سنگ‌ها بسیار کاربردی عمل می‌کند، سنگ مرمر می‌باشد. این سنگ از مقاومت بسیار بالا در برابر سایش و نفوذ آب برخوردار است و یک حس رومانتیک را به محیط و سالن پذیرایی هدیه می‌دهد. بنابراین سنگ مرمر بهترین گزینه برای استفاده در ستون‌های سنگی در دکوراسیون داخلی و در تزئین سالن پذیرایی است.

طراحی دیوار شومینه به وسیله سنگ

اگر اطلاعات کاملی در مورد دکوراسیون داخلی به خصوص طراحی پذیرایی داشته باشید، قطعا مي‌‌دانید که شومینه‌ها یکی از گزینه‌های برتر و مورد توجه در پذیرایی‌ها بهترین مکان برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی هستند. علاوه بر شومینه سنگی، تلویزیون‌ها هم  از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. برای تزئین دیوارهای شومینه اصولا از سنگ‌های زیبا و جذابی استفاده می‌شود. یکی از آنها سنگ آنتیک است، شما با بهره‌گیری از سنگ‌های آنتیک و رنگ‌های متنوع می‌توانید اثر هنری زیبا را بر روی دیواره شومینه خلق نمایید.

استفاده از شومینه سنگی در سالن پذیرایی
شومینه سنگی در سالن پذیرایی

به کارگیری وسایل ساخته شده سنگی

به جای کاربرد وسایل تزیینی متفاوت با انواع متریال، شما می‌توانید از وسایل یا اکسسوري‌های تزئینی شیک از جنس سنگ استفاده کنید. انتخاب وسایل سنگی کاملاً مطابق سلیقه و علایق شما مي‌باشد. شما می‌توانید از گلدان و جا شمعی‌های سنگی متعددی برای وسایل تزیینی خود به کار ببرید. وسایل‌های تزئینی سنگی علاوه بر زیبا بودن ارزش بالایی خواهد داشت.

استفاده از قاب آینه‌های سنگی در سالن پذیرایی

یکی از وسایل بسیار کاربردی و مهم که به نظر بسیاری از افراد در سالن پذیرایی به خود جلب مي‌کند وجود آینه قدی یا آینه‌های خورد خورد در پذیرایی است.  حال اگر شما به دنبال یک ایده جذاب و جالب در دکوراسیون داخلی هستید، می‌توانید با استفاده از سنگ‌ها دور قاب آینه بهترین اثر هنری سنگی را خلق نمایید.

به کارگیری تابلوهای سنگی

تابلوهای سنگی یکی از ایده‌های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی مي‌باشد. بسیاری از افراد هنرمند با به کارگیری سنگ‌ها تابلوهای سنگی و مجسمه‌های زیبایی را به وجود می‌آورند. شما با خرید تابلوهای سنگی و نصب آن بر روی دیوارها نشاط و شادی را به محیط می‌بخشيد.

نظرات کاربران نظرات دیگران رابطه با این محتوا0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *